Ekonomi Trafikte Hız Sınırına Elektronik Denetim!

Trafikte Hız Sınırına Elektronik Denetim!

Son Güncelleme:

Trafiğe Elektronik Denetim

Trafik denetimlerinde yeni dönem başlayacak. Elektronik denetim cihazları uygulamasıyla hız sınırını aşan sürücüler tek tek tespit edilecek.

Hükümet trafik denetimlerinin elektronik cihazlarla yapılması için proje geliştirmeye başladı. Maliye Bakanı Naci Ağbal elektronik denetim uygulamasının tüm yurtta yaygın olarak kullanılabileceğini açıkladı. Söz konusu uygulama için proje üretebileceklerini ifade eden Bakan, elektronik denetim uygulamasının şu anda belediyeler dahilinde uygulanmakta olduğunu belirtti.

Türkiye’de farklı belediyelerin elektronik denetimi hayata geçirdiğine işaret eden Maliye Bakanı Naci Ağbal, uygulamayı bölge bazında ya da ulusal çaplı olarak genişletebileceklerinin sinyalini verdi. Uygulamayı ise özel sektörün yaygın hale getirebileceğini söyleyen Bakan, “Bu uygulama tüm Türkiye’ye ya da bölgelere yayıldığında, trafik denetimlerine belirli bir standartta gelmiş olacak” dedi.

Uygulamayı hayata geçiren belediyeler denetim uygulamasını özel firmalara bırakmıştı. Fakat özel firmaların sürücülere farklı tuzaklar kurarak ceza kesmesi, bu uygulamanın en çok eleştirilen konularından biriydi. Ağbal elektronik trafik denetim uygulamasının belirli bir çerçevede, net sınırlarda çalışması hainde; sistemden kaynaklanan sorunların sona ereceğini de söyledi.

VARLIK FONU AÇIKLAMASI

Varlık Fonu hakkında da açıklamalar yapan Ağbal, “Fonun amacı özelleştirme sürecinde aktif rol almak değildir” dedi. Varlık Fonu kapsamına alınan kuruluşların özelleştirme sonrasında satılacağını ifade eden Maliye Bakanı, “Bu kapsamda fona devredilen kuruluşlar özelleştirme hakkında projelerini üretecek ve satışları yapılacak” dedi. Özelleştirme İdaresinin bu satış projeleriyle işlevsiz kaldı yorumlarına da cevap veren Bakan, “Varlık Fonu, Özelleştirme İdaresi statüsünde çalışmayacak” açıklamasını yaptı.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,409BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,638TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,527TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler