Trafiğe Elektronik Denetim

Trafik denetimlerinde yeni dönem başlayacak. Elektronik denetim cihazları uygulamasıyla hız sınırını aşan sürücüler tek tek tespit edilecek.

Hükümet trafik denetimlerinin elektronik cihazlarla yapılması için proje geliştirmeye başladı. Maliye Bakanı Naci Ağbal elektronik denetim uygulamasının tüm yurtta yaygın olarak kullanılabileceğini açıkladı. Söz konusu uygulama için proje üretebileceklerini ifade eden Bakan, elektronik denetim uygulamasının şu anda belediyeler dahilinde uygulanmakta olduğunu belirtti.

Türkiye’de farklı belediyelerin elektronik denetimi hayata geçirdiğine işaret eden Maliye Bakanı Naci Ağbal, uygulamayı bölge bazında ya da ulusal çaplı olarak genişletebileceklerinin sinyalini verdi. Uygulamayı ise özel sektörün yaygın hale getirebileceğini söyleyen Bakan, “Bu uygulama tüm Türkiye’ye ya da bölgelere yayıldığında, trafik denetimlerine belirli bir standartta gelmiş olacak” dedi.

Uygulamayı hayata geçiren belediyeler denetim uygulamasını özel firmalara bırakmıştı. Fakat özel firmaların sürücülere farklı tuzaklar kurarak ceza kesmesi, bu uygulamanın en çok eleştirilen konularından biriydi. Ağbal elektronik trafik denetim uygulamasının belirli bir çerçevede, net sınırlarda çalışması hainde; sistemden kaynaklanan sorunların sona ereceğini de söyledi.

VARLIK FONU AÇIKLAMASI

Varlık Fonu hakkında da açıklamalar yapan Ağbal, “Fonun amacı özelleştirme sürecinde aktif rol almak değildir” dedi. Varlık Fonu kapsamına alınan kuruluşların özelleştirme sonrasında satılacağını ifade eden Maliye Bakanı, “Bu kapsamda fona devredilen kuruluşlar özelleştirme hakkında projelerini üretecek ve satışları yapılacak” dedi. Özelleştirme İdaresinin bu satış projeleriyle işlevsiz kaldı yorumlarına da cevap veren Bakan, “Varlık Fonu, Özelleştirme İdaresi statüsünde çalışmayacak” açıklamasını yaptı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

13 − four =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.