Cazibe Merkezleri Kayıtları Devam Ediyor!

Cazibe Merkezleri Kayıtları Devam Ediyor!

Devlet desteği ile yatırım yapmak isteyenlerin ön kayıt süreci devam ediyor.Gündeme geldiğinden beri oldukça yoğun ilgi gören Doğu ve Güneydoğu   Anadolu Bölgesi Cazibe Merkezleri Programı Yatırım ve Destek Hamlesi her geçen gün daha fazla ilgi göremeye devam ediyor. Proje kapsamında teröristlerden temizlenen il ve ilçelere yatırım yapılması sağlanacak ve bölge halkının istihdam edilmesi ile işsizlik sorunu çözülmüş olacak. Devletin desteğini arkasına alarak yatırım yapmak isteyen kişilerin yoğun ilgisi ile karşılaşan proje ile pek çok vatandaş yeni girişimler yapma yolunda ilerliyor.

Kayıtlar Ocak’ta Başladı

24 Ocak 2017 tarihinde başlayan ön kayıt sürecinin halen devam ettiği proje kapsamında şimdiye kadar doğu illerinde birçok kayıt alında. Alınan bilgilere göre 27 Şubat 2017 tarihine kadar devam etmesi planlar kayıt sürecinde Siirt’te 52 kayır, Şırnak’ta 29 kayıt, Mardin’de ise 121 ön kayıt işlemi gerçekleştirildi.

Bölge Halkı Bekliyor

Bölge halkının özlemle yatırımları beklediğinin altını çizen yetkililer bölge genelinde yatırımların en kısa sürede hayata geçirilmesinin beklendiğini, kentteki iş adamlarının kendi yatırımlarının yanı sıra gelecek yatırımcılar için de ev sahipliği yaptıklarını ve yardımcı olmaya hazır olduklarını söylüyor.

Elimizi Taşın Altına Koyacağız

Konu hakkında açıklamalarda bulunan bölgedeki iş adamları yatırımcılara her desteğin sağlanacağını ancak öncelikle taşın atına kendilerinin ellerini koyacaklarını söylüyor. Artık terör örgütünün adının bölgede anılmadığının altını çizen iş adamları bu saatten sonra sadece teşviklerin konuşulduğunu, bu bölgeye yapılan yatırımların kısa sürede meyvelerini vereceğini, bölge halkının istihdam edilmesinin işsizlik sorunu da ortadan kaldıracağını belirtiyor.

Yetkililer yatırımcıların ön kayıtların en kısa sürede resmi kayıtlara döndürmesi gerektiğini kayıtların bitmesine 10 gün gibi bir kısa süre kaldığı için bu konuda hassas davranılması gerektiğini belirtiyor.cazibe merkezleri proje yatırımcı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?