Ana Sayfa Ekonomi Hamsi Fiyatı Uçtu

Hamsi Fiyatı Uçtu

-

Kış mevsiminin vazgeçilmez lezzetlerinden olan hamsinin yanına yaklaşılmıyor. Hava şartları nedeni ile uzun zamandır avlanmaya çıkılmaması eldeki balık stoklarını daha da kıymetli hale getirdi. Balık tüketmek isteyen vatandaşın cebiz yanıyor. Sofraların vazgeçilmezi hamsinin fiyatı 20 liraya kadar çıktı. Fiyat artışını ürün azlığına bağlayan satıcılar iç piyasada ürünlerin fazla tüketilmesinin tezgâhları boşalttığını belirtiyor.

Hamsi 20 Lirayı Buldu

Balık tezgahlarının vazgeçilmez ürün hamsi gün geçtikçe daha pahalı olmaya başlıyor. Batı Karadeniz bölgesinde 20 liradan alıcıya çıkan hamsinin bu fiyatı vatandaşı tereddütte bırakıyor. Balıkçı tezgahlarında 20 liradan sergilenen hamsi hava şartları nedeni ile bir süre daha bu fiyattan satılacağa benziyor.

Kötü Hava Şartları Etkiliyor

Olumsuz hava şartları nedeni ile uzun süredir avlanmaya çıkılmadığını ve bu yüzden de yeni ürünlerin tezgahlara gelemediğini belirten balıkçılar, balık fiyatlarındaki artışı ürün azlığına bağlıyor. İç piyasada çok fazla hamsi ve palamut tüketilmesinin de durumu etkilediğini belirten satıcılar, avlanmaya çıkılmadığı sürece fiyatların bu seviyelerde olacağının sinyalini veriyor. Balık çeşitlerinin tezgahlarda azalmasının fiyatları yükselişe geçirdiğini belirten balıkçılar, fiyatlar yüksek olmasına rağmen vatandaşların yine de balıktan vazgeçmediğini, kışın en sağlıklı ürünü olduğu için sofralarda yer aldığını söylüyor.

Bütün Balık Fiyatları Etkilendi

Hava şartları nedeni ile avlanılmamasının sadece hamsiyi değil diğer balık çeşitlerini de etkilediğini belirten balıkçılar, hamsinin çok tüketilen bir balık türü olması yüzünden bu kadar ilgi çektiğini belirtiyor. Balıkçı tezgahlarında hamsi ile birlikte istavrit, mezgit, somon gibi balıklar 20 liradan satışa sunulurken, barbunun kilosu 30 lirayı, levreğin tanesi ise 10 lirayı buldu.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,603BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,428TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler