Ana SayfaSigortaSigorta Acenteleri̇ KOBİ Statüsüne Geçti

Sigorta Acenteleri̇ KOBİ Statüsüne Geçti

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Sigorta Acenteleri̇ de KOSGEB Desteklerinden Yararlanacak

ATO tarafından yapılan talepler doğrultusunda yeni bir düzenleme yapıldı. Düzenlemeyle birlikte sigorta acentelerinin KOSGEB tarafından verilen desteklerden yararlanma imkanının önü açılmış oldu.

Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Başkan Baran Başbakan Binali Yıldırım’ı ziyaret ettiğini ve sigorta acentelerinin de KOBİ konumuna alınmasını talep ettiğini ifade etti. Görüşme sırasında Başbakan Yıldırım’ın talep hakkında gerekli talimatı verdiğini belirtti.

Konuyla ilgili yapılan çalışmalar tamamlandı ve Faruk Özlü ATO ziyaretinde, sigorta acentelerinin KOBİ statüsüne alındığını ATO Başkanına iletti. Faruk Özlü 15 Şubat 2017 tarihinde ATO’ya ziyaret düzenlemişti. Ziyaretinde KOSGEB’in istediği şartlar çerçevesinde sigorta acentelerinin de KOSGEB desteklerinden yararlanabileceğini söyleyen Bakan Faruk Özlü, sigorta acente sahiplerinin derin bir nefes almasını sağladı.

Yurt çapında şu anda 16 bin kadar sigorta acentesinin olduğunu açıklayan ATO Başkanı Baran, “Bu da 16 bin ihtiyaç sahibi acentenin rahatlaması demek” ifadelerini kullandı. KOSGEB tarafından küçük işletmecilere sağlanan tüm desteklerden sigorta acentelerinin de yararlanma hakkı elde edildiğinin altını çizen Baran, zor durumda olan acente sahiplerinin yeni umudu oldu.

Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran yapılan düzenlemenin talimatını veren Başbakan Binali Yıldırım’a teşekkür etti. Bunun yanında sigorta acentelerinin KOBİ konumuna alınması için gerekli düzenlemeyi yapan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü’yü de unutmadı.

Düzenlemenin yapılarak sigorta acentelerinin KOBİ kapsamına alınmasıyla birlikte, binlerce acente daha ucuz finans kaynağına ulaşma imkanı elde etti. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.