Ana SayfaSigortaİşsizlik Sigortasından 3.3 Milyon Kişiye Ödeme

İşsizlik Sigortasından 3.3 Milyon Kişiye Ödeme

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

İşsizlik sigortasından yararlanmak için başvuru yapan milyonlarca kişi arasından son 7 yılda 3.3 milyon kişiye ödeme yapıldı. 

İşsizlik ciddi bir sorun olarak ifade edilirken bu anlamda işsizlikle başa çıkmak için şimdilerde hükümetin yapmış olduğu milli istihdam çağrısı bir seferberlik çağrısı olarak değerlendirildi. Bu çağrının ardından iş dünyası hızlı bir şekilde harekete geçti ve sonucunda şimdiden binlerce kişinin iş sahibi olması için çalışmaların başladığı açıklandı. İşsizlik sorununu kökünden çözebilmek için yıl sonuna kadar 1.5 milyon kişinin istidam edilmesinin planladığı açıklandı. Çalışma Bakanı tarafından istihdam desteğinin hükümet tarafından artırılarak yıl sonuna kadar devam edeceğini açıkladı. 

İşsizlik sorunu ülkemizde büyüyen ve ciddiye alınması gereken bir problem olarak değerlendirilmişti. Bunun üzerine katılmış olduğu bir toplantı sırasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na işsizlik verileri ve işsizlik sigortası hakkında merak edilen sorulara yanıtlar verdi. İşsizlik sigortası kişilerin işsizlik kaldıkları dönemlerde işsizlik maaşı almalarını ve çeşitli sağlık imkanlarından devlet yardımı ile sorunsuz bir şekilde yararlanmalarını kapsıyor. 

Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu yapmış olduğu açıklamalarda 2010 yılı ile 2016 yılları arasında işsizlik oranlarını ve bu oranlara nazaran işsizlik sigortasından yararlanmak için başvuran kişilerin sayısını gündeme getirdi. Bu yıllar arasında 5 milyon 809 bin 505 kişinin işsizlik maaşı için başvuru yaptığı öğrenildi. Ancak işsizlik maaşı ve sigortası için gerekli şartları oluşturan kişilerin seçilip yararlanmaları için imkan sağlandığı için bu kişiler arasından 3 milyon 348 bin 178 kişiye ödeme yapıldığı belirlendi. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,212TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.