Ana SayfaSigortaİşsizlik Sigortasından 3.3 Milyon Kişiye Ödeme

İşsizlik Sigortasından 3.3 Milyon Kişiye Ödeme

-

İşsizlik sigortasından yararlanmak için başvuru yapan milyonlarca kişi arasından son 7 yılda 3.3 milyon kişiye ödeme yapıldı. 

İşsizlik ciddi bir sorun olarak ifade edilirken bu anlamda işsizlikle başa çıkmak için şimdilerde hükümetin yapmış olduğu milli istihdam çağrısı bir seferberlik çağrısı olarak değerlendirildi. Bu çağrının ardından iş dünyası hızlı bir şekilde harekete geçti ve sonucunda şimdiden binlerce kişinin iş sahibi olması için çalışmaların başladığı açıklandı. İşsizlik sorununu kökünden çözebilmek için yıl sonuna kadar 1.5 milyon kişinin istidam edilmesinin planladığı açıklandı. Çalışma Bakanı tarafından istihdam desteğinin hükümet tarafından artırılarak yıl sonuna kadar devam edeceğini açıkladı. 

İşsizlik sorunu ülkemizde büyüyen ve ciddiye alınması gereken bir problem olarak değerlendirilmişti. Bunun üzerine katılmış olduğu bir toplantı sırasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na işsizlik verileri ve işsizlik sigortası hakkında merak edilen sorulara yanıtlar verdi. İşsizlik sigortası kişilerin işsizlik kaldıkları dönemlerde işsizlik maaşı almalarını ve çeşitli sağlık imkanlarından devlet yardımı ile sorunsuz bir şekilde yararlanmalarını kapsıyor. 

Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu yapmış olduğu açıklamalarda 2010 yılı ile 2016 yılları arasında işsizlik oranlarını ve bu oranlara nazaran işsizlik sigortasından yararlanmak için başvuran kişilerin sayısını gündeme getirdi. Bu yıllar arasında 5 milyon 809 bin 505 kişinin işsizlik maaşı için başvuru yaptığı öğrenildi. Ancak işsizlik maaşı ve sigortası için gerekli şartları oluşturan kişilerin seçilip yararlanmaları için imkan sağlandığı için bu kişiler arasından 3 milyon 348 bin 178 kişiye ödeme yapıldığı belirlendi. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol