Ekonomi Mobilyanın Başkenti Memnun

Mobilyanın Başkenti Memnun

Son Güncelleme:

Sektörleri hareket geçirmek için yapılar çalışmalar arasında olan ÖTV ve KDV indirimleri sonuçlarını vermeye başladı. Mobilyanın başkenti olarak bilinen İnegöl’den KDV indirimi sonrası sektörün hareketlendiği ve tüketicinin mağazaların yolunu tuttuğu bilgisi geldi. Yüzde 10 oranında yapılan KDV indiriminin tüketiciyi etkileyeceğini düşünen sektör temsilcileri yanılmadı, öncesinde alımlarını erteleyen ve çekimser davranan tüketiciler KDV indiriminden faydalanmak için artık alacakları ürünleri daha erken almaya başlıyorlar. Özellikle düğün sezonlarında artan beyaz eşya ve mobilya alışverişinde düğün zamanı beklenmeden alışverişler yapılmaya başlandı.

Kampanya ve Vadeler Cazip

Yapılan KDV indirimi yanında yapılan kampanya ve vade seçenekleri ile de tüketicileri kendisine çekmeyi başaran mobilyacılar şimdilik gidişattan memnun görünüyor. Hem üreticinin hem tüketicinin memnun olduğunun gözlendiği sektörde 3 ay boyunca yüzde 18 oranından yüzde 8 oranına düşürülen KDV fırsatından yararlanmak isteyenler mağazaların yollarını aşındırıyor.

15 günde Büyük Artış

Konu hakkında açıklamada bulunan İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği (İMOS) Başkanı Yavuz Uğurdağ, KDV indiriminin yapılış zamanının çok önemli olduğunu, mobilya sezonunun henüz başında olunduğu için tüketicilerin bu fırsattan daha çok faydalanacağını söyledi. Son 15 günlük zaman diliminde ziyaretçi sayılarının arttığını belirten Uğurdağ, KDV indirimi ile daha canlı bir ekonomiye sahip olunacağını sözlerine ekledi.

Motivasyon Sağladı

Sezon başında böyle bir konu ile hareketliliğin yaşanmasının aynı zamanda psikolojik motivasyon sağladığını belirten Uğurdağ, KDV’nin 3 aylık gibi bir süreç için bile olsa yüzde 18’den yüzde 8’e düşmesinin çok büyük bir hareketliliğe sebep olduğunu söyledi. KDV indirimi mobilya sektörünü hareketlendirdiği gibi siparişlere yetişemeyen üreticilerin yeni eleman alarak istihdam sağlamasına da neden olacağa benziyor.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,253BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,785TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,510TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler