Ana Sayfa Ekonomi Dow Jones Endeksi Zirvede

Dow Jones Endeksi Zirvede

-

ABD Hisse Senetleri Yükseldi

ABD hisse senedi piyasaları perakende satış verilerinin beklentilerin üzerinde gelmesinin etkisi ve tüketicilerin büyümeyi destekleyeceği beklentisinin oluşması ile günü yükselişle tamamlarken Dow Jones Endeksi rekor tazeledi. Haftanın ikinci işlem gününde ABD hisse senedi piyasaları Petrol ve Gaz, Kamu Hizmetleri ve Tüketici Malları sektörlerindeki hisse senetlerinin değerinin artmasının etkisi ile günü yükselişle tamamladı.

ABD hisse senedi piyasalarının kapsam bakımından en önemli gösterge endeksleri arasında yer alan S&P 500 Endeksi haftanın ikinci işlem gününe yükselişle başlarken gün içerisinde en yüksek 2.366,71 puanı ve en düşük 2.354,91 puanı gördü. S&P 500 Endeksi haftanın ikinci işlem gününü bir önceki kapanışa göre yüzde 0,60 yükselişle 2.365,38 puanda tamamladı.

ABD hisse senedi piyasalarının kapsadığı büyük şirket hisse senetleri ile önemli gösterge endeksleri arasında yer alan Dow Jones Endeksi Salı günü perakende satış verilerinin etkisi ile yükselme ivmesi yakalayarak gün içerisinde en yüksek 20.757,64 ve en düşük 20.663,37 puanı gördü. ABD’nin en büyük 30 şirketinin hisse senetlerini kapsayan Dow Jones Endeksi haftanın ikinci işlem gününü bir önceki kapanışa göre yüzde 0,58 artışla 20.743,00 puanda tamamladı ve tüm zamanların zirvesine ulaştı.

Haftanın ikinci işlem gününde New York Borsası’nda 2243 hisse senedi değer kazanırken 992 hisse senedi değer kaybetti ve 29 adet hisse senedinin değerinde değişme olmadı. NASDAQ Borsası’nda ise 1397 hisse senedi yükselirken 1114 hisse senedi geriledi ve 118 adet hisse senedinin değerinde değişme yaşanmadı.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,617BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,430TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler