Ana Sayfa Ekonomi Defacto’dan 137 Milyonluk Yatırım, 1000 Kişilik İstihdam!

Defacto’dan 137 Milyonluk Yatırım, 1000 Kişilik İstihdam!

-

10 Farklı Ülkenin Daha Pazarına Girecek

Geçen yıl büyümeye ve Türkiye ekonomisine katkı sağlamayı sürdüren DeFacto, 2017’ye dair rotasını belirledi. DeFacto’nun 2017 yılında 137 milyon liralık yapacağı öğrenildi. Yurtdışındaki satış kanallarına yeni mağazalarda ekleyecek ünlü giyim firması yıl içerisinde 1000 kadar kişiye istihdam alanağı sağlayacağını bildirdi.

DeFacto’nun geçen yıl değerlendirmesini ve 2017 yılındaki hedeflerini şirketin CEO’su İhsan Ateş açıkladı. Ateş’in açıklamasına göre geçen yıl 241 milyon liralık yatırıma imza atan DeFacto, 2017’de de yatırıma ara vermeyecek. 2016 yılında Türkiye’de 52 adet mağazayı halkın hizmetine soktuklarını belirten Ateş, “yurtdışı satış noktalarımıza da kırk mağaza ekledik” dedi.

DeFacto’nun istihdama sağladığı katkı ise geçen rakamlarıyla on bin beş yüz kişiyi aştı. 2017 içerisinde bu istihdam sayısına 1000 kişiyi daha eklemeye hazırlanan DeFacto, Türkiye ekonomisine destek olmayı sürdürecek.

Türkiye’de yaygın şekilde mağazaları bulunan DeFacto, satış noktalarının sayısını arttırmayı hedefliyor. 500 mağazayı hedefleyen firma, yurtdışına açılmaya da devam edeceğini bildirdi. Firmanın hedeflediği yurtdışı pazarınınsa Afrika ülkeleri ve Bağımsız Devletler Topluluğu olduğu açıklandı.

İhsan Ateş yaptığı açıklamada DeFacto yurtdışında on farklı pazara girmeyi hedeflediğini de kaydetti.

Kazakistan sınırlarında mağazaları bulunduğunu söyleyen Ateş, satış noktalarının bu ülkede de artacağının sinyallerini verdi. 2017 yılında Fas, Rusya, Irak ve Mısır’a açılmayı planladıklarını belirten Ateş, hedeflerin gerçekleşmesi halinde yatırımlar artarak devam edecek sinyalini verdi.

Online alışveriş için ciddi yatırımlar yaptıklarını ifade eden DeFacto CEO’su Ateş, “uluslararası alışveriş sitelerine giriş yaparak, satış ağını genişleteceğiz” dedi.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,594BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,426TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler