Ekonomi Bakan’dan Hem Uyarı Hem Çağrı Geldi

Bakan’dan Hem Uyarı Hem Çağrı Geldi

Son Güncelleme:

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci sicil affını yasalaştırdıklarını belirterek kredi vermek istemeyen bankalara yaptırım uygulamaya devam edeceklerini söyledi. Ayrıca esnaflarada bu konuda çağrıda bulunan Tüfenkci, mağdur olan esnaflarımızın hemen bakanlığa ulaşmalarını istedi.

Bakan Bülent Tükenkci, sicil affı ile ilgili olarak düzenlemer yaptıklarını ve beyaz bir sayfa açmak istediklerini dile getirdi. Bu af getirilirken şikayetler olmasın ve bankalar kredi konusunda sıkıntı yaşamasın diye Bankalar Birliği ile ortak çalıştıklarını aktaran Tüfenkci, hala sicil affından yararlanmasına ve kredisi çıkmasına rağmen esnafımıza kredi vermek istemeyen bankaların bulunduğunu söyledi. Ve konuyla ilgili olarak esnaflarımızın bakanlığımıza şikayette bulunmasını istedi.

Bu konuda çok katı bir tavır sergilediklerinide aktaran Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci,”Bankalar Birliği’nin istediği gibi bir yasa çıkarttık ve bize söz verildi biz nasıl onların istedikleri gibi bir yasa çıkarttıysak şimdi onlarda bu konuda sözlerinde durup kredileri verecekler aksi takdirde gerekli yaptırımlarla karşılaşacaklar” dedi.

KÜÇÜK ÖLÇEKLİ ÜRETİCİ İÇİN ÇALIŞMALAR VAR

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, küçük ölçekli meyve ve sebze üreticilerini sözleşmeli üretim yapabilir hale getirmek için kooperatifler, üretici birlikleri veya büyük şirketleri devreye sokmayı planladıklarını da söyledi.

Pazar yerlerinede değinen Tüfenkci, Pazar yerlerinin daha kaliteli hale getirilmesi ve tüketicilerin daha uygun fiyatlarla ürün alabilmeleri içinde çalışmalar yapmakta olduklarını söyledi.

25 MİLYARLIK ÜRÜN ÇÖPE GİDİYOR

Yaş sebze ve meyvede yaşanan kayıp oranlarını en aza indirmek istediklerini belirten Bakan Tüfenkci, ülkemizde 100 milyar civarında meyve sebze ticaretinin olduğunu en az yüzde 25’inin fire olduğunu ve bununda 25 milyarı çöpe atmak anlamına geldiğini dile getirdi. Konuyla ilgili hedeflerinin fire oranını yüzde 10’lara düşürerek tüketiciye daha uygun fiyatlarda meyve sebze satılmasını sağlamak olduğunu açıkladı.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,253BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,785TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,510TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler