Ana SayfaDiğer İş İlanlarıMemurluk İçin Yeni Adımlar Atıldı! 3000 Kadro İstendi

Memurluk İçin Yeni Adımlar Atıldı! 3000 Kadro İstendi

Yayın tarihi:

Google Haberlere Abone Ol:

İŞKUR işsiz gençler için attığı adımların karşılığında memurluk için Maliye Bakanlığından 3000 kadro daha istedi. 

İşsizlik sorunun her geçen gün biraz daha büyümesi sonrasında bu alanda ekonomik sıkıntılar baş göstermeye başlamıştı. Ekonomik sorunların üstesinden gelebilmek için devlet tarafından da istihdam seferberliğinin başlatılmasına karar verilmişti. Bu konuda hem kamu sektörü hem de özel sektör seferber edilmiş ve sonrasında yeni işe alımların gerçekleştirilmesi beklenmişti. 

Özel sektör bu alımlar ve seferberlik çalışmaları için olumlu bir şekilde yanıt verirken bunun ardından kamu sektörünün de şimdiye kadar hiç gerçekleştirilmemiş sayıda personel alımı gerçekleştirmelerine karar verilmişti. İŞKUR destekli olarak gençlerin istihdam oranlarının artırılması için yeni istihdam alanlarının açılmasına karar verildi. Bu sistem ile birlikte artık sınav yeterliliğine göre eğitimlerin verilmesine ve sonrasında da sertifikalarla birlikte işe yerleştirilmelerinin planlandığı açıklandı. 

İŞKUR tarafından son dönemlerde meslek danışmanı eğitimlerinin verilmesi son derece dikkat çekmişti. Eğitimin verildiği 6533 kişinin yakın zamanda göreve başlamaları için gerekli düzenlemeler ve çalışmalar yapılırken bu doğrultuda iş arayanlara doğru işin bulunması ve görüşmelerin en verimli şekilde yapılması için koçluk yapacakları açıklandı. İŞKUR tarafından yeni bir adımın daha atılmasına karar verildi. Son olarak meslek koçluğu yapacak kişiler için 3000 adet daha kadronun açılmasına karar verildi. Bu kadro ile birlikte gençlerin memuriyet için kapılarının biraz daha açılması bekleniyor. Özellikle gençlerin işsiz kalmaması adına yapılan çeşitli çalışmalar düşünüldüğü zaman memuriyet adına kadroların artırılması olumlu bir şekilde karşılanıyor. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,215TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.