Ana SayfaDiğer İş İlanlarıMemurluk İçin Yeni Adımlar Atıldı! 3000 Kadro İstendi

Memurluk İçin Yeni Adımlar Atıldı! 3000 Kadro İstendi
M

-

İŞKUR işsiz gençler için attığı adımların karşılığında memurluk için Maliye Bakanlığından 3000 kadro daha istedi. 

İşsizlik sorunun her geçen gün biraz daha büyümesi sonrasında bu alanda ekonomik sıkıntılar baş göstermeye başlamıştı. Ekonomik sorunların üstesinden gelebilmek için devlet tarafından da istihdam seferberliğinin başlatılmasına karar verilmişti. Bu konuda hem kamu sektörü hem de özel sektör seferber edilmiş ve sonrasında yeni işe alımların gerçekleştirilmesi beklenmişti. 

Özel sektör bu alımlar ve seferberlik çalışmaları için olumlu bir şekilde yanıt verirken bunun ardından kamu sektörünün de şimdiye kadar hiç gerçekleştirilmemiş sayıda personel alımı gerçekleştirmelerine karar verilmişti. İŞKUR destekli olarak gençlerin istihdam oranlarının artırılması için yeni istihdam alanlarının açılmasına karar verildi. Bu sistem ile birlikte artık sınav yeterliliğine göre eğitimlerin verilmesine ve sonrasında da sertifikalarla birlikte işe yerleştirilmelerinin planlandığı açıklandı. 

İŞKUR tarafından son dönemlerde meslek danışmanı eğitimlerinin verilmesi son derece dikkat çekmişti. Eğitimin verildiği 6533 kişinin yakın zamanda göreve başlamaları için gerekli düzenlemeler ve çalışmalar yapılırken bu doğrultuda iş arayanlara doğru işin bulunması ve görüşmelerin en verimli şekilde yapılması için koçluk yapacakları açıklandı. İŞKUR tarafından yeni bir adımın daha atılmasına karar verildi. Son olarak meslek koçluğu yapacak kişiler için 3000 adet daha kadronun açılmasına karar verildi. Bu kadro ile birlikte gençlerin memuriyet için kapılarının biraz daha açılması bekleniyor. Özellikle gençlerin işsiz kalmaması adına yapılan çeşitli çalışmalar düşünüldüğü zaman memuriyet adına kadroların artırılması olumlu bir şekilde karşılanıyor. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,387TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol