Ana Sayfa Ekonomi Dow Jones Zirvede Kalmaya Devam Ediyor

Dow Jones Zirvede Kalmaya Devam Ediyor

-

ABD Hisseleri Yükseldi

Haftanın dördüncü işlem gününde Çarşamba günü akşam saatlerinde yayınlanan FOMC tutanaklarının etkisi ile şekillenen ABD hisse senetleri piyasası güne satış ağırlıklı başladı. ABD hisse senedi piyasalarının düşüşünde Hammadde, Sanayi ve Tüketici sektörlerindeki hisselerin değer kaybı etkili olurken ABD hisse senedi piyasaları Kamu Hizmetleri, Telekomünikasyon ve Sağlık sektöründeki hisse senetlerinin yükselmesi ile toparlandı ve günü yükselişle tamamladı.

ABD hisse senetleri piyasalarının en çok takip edilen gösterge endeksleri arasında yer alan Dow Jones Endeksi Perşembe gününe düşüşle başlarken gün içerisinde en yüksek 20.840,70 puanı ve en düşük 20.746,41 puanı gördü. Dow Jones endeksi kapanışa doğru kayıplarını silerek haftanın dördüncü işlem gününü önceki kapanışa göre yüzde 0,17 artışla 20.810,32 puanda tamamladı ve tüm zamanların rekor seviyesine ulaştı.

Çarşamba gününü değer kaybı ile tamamlayan S&P 500 Endeksi haftanın dördüncü işlem gününe düşüşle başladı ve gün içerisinde en yüksek 2.368,26 ve en düşük 2.355,09 puanı gördü. ABD hisse senedi piyasalarının en kapsamlı gösterge endeksleri arasında yer alan S&P 500 Endeksi haftanın dördüncü işlem gününü bir önceki kapanışa göre yüzde 0,04 artışla 2.363,81 puanda tamamladı.

Perşembe günü New York Borsası’nda değer kazanan hisse senedi sayısı 1704’e ulaşırken 1422 hisse senedi değer kaybetti ve 79 hisse senedi sabit kaldı. NASDAQ Borsası’nda ise 941 hisse senedi günü yükselişle tamamlarken 1541 hisse senedi düştü ve 98 adet hisse senedinin değerinde değişme olmadı.

Haftanın dördüncü işlem gününde ABD 10 yıl vadeli Hazine tahvillerinin faiz oranı 3 baz puan azalarak yüzde 2,39’a gerilerken petrol fiyatlarında artış yaşandı.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,615BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,431TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler