Ana SayfaSigortaSigortasızlara GSS Müjdesi!

Sigortasızlara GSS Müjdesi!
S

-

Genel Sağlık Sigortası hakkında yapılan son çalışmalara göre artık sigortasız olan kişilerinde bir anlamda 53 lira karşılığında prim ödeyerek hizmetlerden yararlanabilecekleri belirlendi. 

Genel Sağlık Sigortası yaptırmak sağlık hizmetlerinden sorunsuz bir şekilde yararlanmak adına zorunlu bir hale getirildiği için bu anlamda çeşitli düzenlemeler yapılmıştı. Sigorta primlerinin ödenmesi konusunda geçtiğimiz aylarda her çalışanın maaşına göre prim sistemi belirlendiği için bu anlamda oldukça dikkat çekmiş ve çeşitli tartışmalara neden olmuştu. Bu tartışmaların ardından Genel Sağlık Sigortasının primleri hakkında yeni bir düzenlemenin yapıldığı açıklanmıştı. Primlerin sağlıklı bir şekilde ödenmesi için bir anlamda vatandaşların geçim testinden geçirilmeleri ve maaşlarının belirlenmesinin ardından net bir şekilde prim oranlarının belirlenmesi sağlanmıştı. 

Genel Sağlık Sigortası ödemeleri için uygulanan sistem yapılan itirazlar ve ortaya çıkan şikayetler sonrasında yeniden değerlendirildi. Bunun ardından Torba Yasa kanunu kapsamında yeni bir sayfa açılmasına karar verildi. Gelir testi yaptırmadan da artık herkesin adaletli bir ödeme sistemine başvurması gerekecek. Bu sistem ile birlikte artık vatandaşlar aylık olarak sadece 53 lira karşılığında Genel Sağlık Sigortası hizmetlerinden sorunsuz bir şekilde yararlanabilecekler. Artık borçlanmaların olmadığı yeni bir sistem geliştirilecek. 

Bir önceki düzenlemelerde 25 yaşın altında bulunan öğrenci olan gençlerin prim borçları devlet tarafından silinerek yeni bir ödeme sistemi geliştirilmişti. Bunun ardından mezun olduktan sonrada iki yıl boyunca ücretsiz bir şekilde yararlanabilmeleri imkan tanınmıştı. Yeni sistemle birlikte artık sigortasız olanlarında aylık 53 lira karşılığında genel sağlık sigortası hizmetlerinden yararlanmaları için imkan tanınacak. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,386TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol