Ana Sayfa Ekonomi Cep Telefonu Kaçakçılığına Darbe! 1500 Adet Üretim Hatalı Telefon

Cep Telefonu Kaçakçılığına Darbe! 1500 Adet Üretim Hatalı Telefon

-

Mersin’de Bin 500 Adet Kaçak Telefon Limanda Yakalandı

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ele geçirilen kacak cep telefonlarıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada Mersin Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğünün bir ihbarı değerlendirdiği ve düzenlenen operasyonda 1500 adet kaçak telefonun yakalandığı kaydedildi.

İMAJ KARŞILAŞTIRILMASI YAPILDI

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı açıklamasında telefonların tır içerisine yerleştirildiğini ve x-ray taramasıyla tespit edildiğini bildirdi. Tırdaki kaçak cep telefonlarının bir kısmının kağıtlara sarılarak bir kısmının ise zarflar içerisine konduğu öğrenildi. Tıra yönelik yapılan incelemelerde ülkeye giriş sırasındaki kontrolle, Mersin kentinde yapılan tarama sonuçlarında farklılık olduğu belirlendi. Söz konusu farklılık imaj karşılaştırmalarıyla ortaya çıktı.

TELEFONALRIN FATURA BEDELİ 4,5 MİLYON LİRA

Mersin Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü tarafından kaçak telefonlar üzerinde inceleme başlatıldı.1500 adet kaçak cep telefonunun üretim hatalı olduğu ve bu nedenle piyasadan geri toplandığı kaydedildi. Müdürlükte yapılan açıklamaya göre ele geçen telefonlara ait fatura ise 4,5 milyon olarak ifade edildi.

KAÇAK TELEFONLARIN BİR KISMI TÜRKİYE’E KAYITLI ÇIKTI

Cep telefonu kaçakçılığının ortaya çıkmasından sonra Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Mersin Bölge Müdürlüğüyle iletişime geçti. Gümrük Muhafaza ekipleri yaptıkları incelemede ele geçen telefonlardan bir kısmının Türkiye kayıtlı olduğu bilgisine ulaştı.

Mersin’de limanda yakalanan kacak telefonlar ile ilgili soruşturmayı ise Mersin Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü öğrenildi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,603BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,428TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler