Ana SayfaEkonomiOrdu’ya Mega Park Projesi Geliyor

Ordu’ya Mega Park Projesi Geliyor
O

-

130 Milyon Liralık Melet Park Projesi Başlıyor

Ordu Büyükşehir Belediyesi 130 milyon liralık proje için açıklama yaptı. Eskiden çöp depolama alanı olarak kullanılan bölgeye park projesi inşa edileceği duyuruldu.

Ordu Durugöl Mahallesinde üretilecek projeyle 32 senedir çöp deposu olarak kullanılan alan yeni bir yaşam merkezi haline gelecek. Konuyla ilgili açıklama yapan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, belediye binasında basınla bir araya geldi. Melet Park Projesi’nin Ordu’ya değer katacağını ifade eden Yılmaz, projeyi mega proje olarak değerlendirdiklerini kaydetti.

SÖZ VERDİLER, ŞİMDİ HAYATA GEÇİRİYORLAR

Büyükşehir Belediye Başkanı projenin 130 milyon liraya mâl olacağını açıkladı. Söz konusu proje belediyenin yerel seçim vaatleri arasında yer alıyordu. Yılmaz buna işaret ederek, “Verdiğimiz sözü yerine getiriyoruz” dedi. Çöp depolanma alanı ile ilgili sorunların uzun yıllar boyunca çözülemediğine vurgu yapan Başkan, “Biz bu sorunu 13 ay gibi kısa bir süre zarfında çözüme kavuşturduk” ifadelerini kullandı.

Çöp alanının çevreye olumsuzluklar yaşattığına da değinen Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, “Mahalle etrafındaki yerleşim alanları çöp kokularından kurtuldu” dedi. Çöp depolama alanı olarak kullanılan mahalle yakınında, yerleşim alanı olarak kullanılan 4 mahalle bulunmaktaydı.

Melet Park Projesi için çalışmalara başlayan Ordu Büyükşehir Belediyesi, faaliyetlerine aralıksız devam ediyor. Bölgeyi çöp ve kötü kokudan kurtaracak mega proje, bölgenin değerine değer katacak şekilde üretilecek. Böylelikle Ordulular hem yeni bir yaşam alanına kavuşacak hem de bölgenin silueti değişecek.

Ordu’nun Altınorda ilçesinde üretilecek bu projeyle birlikte, ilçenin diğer bir sorunu olan çöp toplama sorunu da tarih olacak. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,356TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol