Ana SayfaEkonomiOcak’ta 528 Firma Yatırım Teşvik Belgesi Aldı

Ocak’ta 528 Firma Yatırım Teşvik Belgesi Aldı
O

-

528 Firmaya Yatırım Teşvik Belgesi Verildi

Resmi Gazetenin bu günkü sayısında çeşitli vergi indirim ve istisnalarından yararlanacak şirketlere yönelik bilgiler yer aldı. Resmi Gazetedeki bilgilere göre ocak ayı içerisinde 528 şirket yatırım teşvik belgesi aldı. Belge alan şirketler bazı vergi istisnalarından yararlanma hakkı elde etti.

72 ŞİRKETİN YATIRIM TEŞVİK BELGESİ İPTAL OLDU

528 şirkete yatırım teşvik belgesi verilirken, bazı belgeler ise iptal edildi. Daha önce yatırım teşvik belgesi almış toplam 72 şirketin belgesinin iptal edildiği kaydedildi.

SEKTÖREL DAĞILIMDA ENERJİ SEKTÖRÜ LİDER OLDU

Yatırım teşvik belgesi almaya hak kazanan şirketlerin sektörel dağılımı da bu günkü Resmi Gazetede yer aldı. Buna göre en fazla yatırım teşvik belgesi enerji sektörüne verildi. Enerji sektörüne verilen belge sayısının 205 olduğu kaydedildi.  En fazla yatırım teşvik belgesi verilen enerji sektörünü imalat sanayi takip etti. İmalat sektörüne toplamda 184 adet yatırım teşvik belgesi verildi. Sektörel dağılımda üçüncü sırada hizmet sektörü yer aldı. Buna göre sektörde faaliyet gösteren 111 firmaya yatırım teşvik belgesini aldı. Resmi Gazeteye göre tarım ve madencilik alanlarında faaliyet gösteren 14’er firmada belgelerini alarak yatırım teşviklerinden yararlanma imkanı elde etmiş oldu.

Yatırım teşvik belgelerini ocak ayı içerisinde alan firmalara sabit yatırım miktarı olarak 8,02 milyar liralık, demirbaş yatırımları için 848 milyon dolarlık teşvik öngörüldü. Artı personel alımı yapan firmaların ise 18 milyon kişi istihdam etmesi öngörüldü.

Bunun yanı sıra yatırım teşvik belgeleri iptal edilen firmalara toplam yatırım miktarı olarak 692 milyon liralık destek verilmesi planlanmıştı. Bu firmaların toplamda istihdam edeceği kişi sayısı ise 7916 olarak öngörülmüştü.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol