Çin’den Türkiye Daveti!

Google Haberlere Abone Ol:

Çin Devlet Başkanı Şi Jinping tarafından yapılan davet sonrasında 65 ülkenin toplanmasının planlandığı zirve için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da davet edildi. 

2013 yılının sonunda Çin tarafından yapılan açıklamalar sonrasında modern ipekyolu projesinin farklı bir şekilde hayata geçirilmesinin planlandığı açıklanmıştı. Bunun ardından projenin hayata geçirilmesi ile birlikte ticaretin tekrar artırılması ve bu sürece 65 farklı ülkenin dahil edilerek bir anlamda çeşitliliğin artırılması planlanıyor. Yapılacak olan toplantıda 65 ülkenin katılımının gerçekleştirilmesi planlanıyor. Yapılacak olan toplantının Çin’in başkenti olan Pekin kentinde 14 15 Mayıs tarihlerinde yapılması bekleniyor. 

Çin Devlet Başkanı tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da toplantıya katılması beklenen isimler arasında davet edildi. İpekyolu projesi için Türkiye’nin oldukça önemli bir yere sahip olduğu, orta koridor görevini üstlendiği belirlendiği için toplantıda fikirlerinin ve yer aldığı konumun tartışılabileceği belirlendi. Toplantı daveti için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından olumlu yanıt verildiği ve belirlenen tarihlerde ikili görüşmelerinde yapılması için Çin ziyareti yapması bekleniyor. Son dönemlerde Türkiye ile Çin arasında ikili yakınlaşmaların gerçekleştirmesi yeni çalışmaların yapılabileceği ümidi taşınmaya başladı. Daha önceki dönemlerde yapılan görüşmelerin ardından füze savunma sisteminin görüşüldüğü açıklanmıştı. Yapılacak olan bu görüşmelerin politik açıdan da önemli olduğu konuşuluyor. 

Yapılması planlanan yeni çalışmanın Çin’in Batıya karadan ve denizden yapacağı bir hamle olarak değerlendirmesi dikkat çekiyor. Bunun ardından Türkiye’nin de bu projeyi beklediği ve önemli bir adım olarak kabul ettiği konuşuluyor. Yapılacak olan çalışmanın sonraki dönemlerde Türkiye için yeni projelerin eklenebileceği sinyallerini de oluşturduğu için bu konuda önemli adımların atılması planlanıyor. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...