Ana SayfaEkonomiUkrayna’dan 1 Milyon Turist Bekleniyor

Ukrayna’dan 1 Milyon Turist Bekleniyor
U

-

Baharın gelmesi ile turizm sektörü şimdiden hareketlenmeye başladı. 2016 yılında yaşanan kan kaybını telafi etmek isteyen turizmciler 2017 yılı hazırlıklarını çok erkenden başlamıştı. Ülkeler ile yapılan anlaşmalar erken rezervasyonlar turizm sektörünün yüzünü güldürmeye başladı. Yapılan çalışmaların sonuç vermeye başladığını belirten yetkililer 2017 yılının turizm sektörü açısından daha iyi geçeceğini umut ettiklerini belirtiyor. Turizm sektörü hakkında önemli açıklamalarda bulunan Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, Rusya ile geliştirilen ilişkilerin çok olumlu sonuçlar vermeye başladığını Rusya pazarındaki yükselişi İsrail ve Ukrayna’nın takip edeceğini ve 2017 yılının turizm sektörü açısından verimli bir yıl olacağını söyledi.

Rusya 3 Milyonu Geçer

Rusya ile ilişkilerin düzelmesinin hem ihracatı hem turizm sektörünü olumlu etkileyeceğini belirten Çetin, bu konuda erken rezervasyonların sevindirici olduğunu sektördeki temsilcilerin moral ve motivasyonlarını sağladığını belirtti. Rus pazarında yaşanan bu erken rezervasyon hareketliliğinin rakamları yukarı çekeceğini belirten Çetin, ilk çalışmaların sonuçlarına göre Rus turist sayısının 3 milyonu geçeceğini tahmin ettiklerini söyledi. Herhangi bir sorun olmazsa bu rakamın yakalanmasının kolay olduğunu söyledi.

Avrupa Sıkıntılı

Avrupa’da turizm pazarının sıkıntılı olduğunu belirten Çetin, özellikle Almanya’da sorun olduğunu, bu durumun tespitinin en net fuarlarda yapılabileceğini ve söyledi. Her şeye rağmen umutlu olunması gerektiğini söyleyen Çetin, çok çalışarak bu sürecin iyi değerlendirebileceğini sözlerine ekledi.

Hedefte Ukrayna

İsrailli turist oranının 280 bin civarına çıktığını belirten Çetin bu rakamı 400 binlere çıkarmayı hedeflediklerini, Ukrayna için ise bu rakamın daha yüksek olması gerektiğini belirtti. Pasaport zorunluluğu kalkarsa mevcut Ukraynalı turist rakamının 1 milyona çıkabileceğini söyleyen Çetin, pasaport yerine kimlikle girişin turist sayısını artıracağını söyledi.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol