Ana SayfaEkonomiBayraktar’dan 130 Milyon Liralık Konut Yatırımı

Bayraktar’dan 130 Milyon Liralık Konut Yatırımı
B

-

22 Bin Metrekarelik Arsasını, Konut Projesiyle Değerlendirdi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın inşaat sektörüne giriş yaptığı öğrenildi. Bu kapsamda Bayraktarın ilk projesinin 130 milyon liraya mâl olacağı öğrenildi. Geçmiş dönemde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı da yapan Erdoğan Bayraktar’ın, 21 sene boyunca sektörde müteahhitlik yaptığı da bilinmekteydi.

Erdoğan Bayraktar, Toplu Konut İdaresi Başkanı olduğu dönemde yurdun farklı yerlerinde 500 binin üzerinde konutun üretilmesini planlamıştı. Bu kapsamda bin 920 şantiye faaliyetlerini Toplu Konut İdaresi bünyesinde sürdürmüştü.

Erdoğan Bayraktar şimdide 22 bin metrekareden oluşan arsasının üzerine yapılacak konut projesi ile ciddi bir yatırım için harekete geçmeye hazırlanıyor. Projenin toplam maliyeti 130 milyon lira olarak açıklandı. Projenin üretileceği arsanın bedelininse 60 milyon TL olduğu kaydedildi.

Erdoğan Bayraktar başkanlığında üretilmeye başlanan konut projesinin yaklaşık yüzde 20’lik bölümünün şimdiden satıldığı öğrenildi. Konut projesinin tamamlanarak yeni sahiplerine teslim edilme tarihi için 2018 yılına işaret edildi.

İnşa edilme faaliyetlerinin sürdüğü projede geniş yeşil alan dikkatleri çekti. Yeni bir yaşama kapı açacak konut projesinin yüzde 50’den fazla alanı yeşil alan düzenlemesi için ayrıldı. Projede dikkat çeken diğer bir ayrıntı ise yapay göl ve doğal şelale olarak kendini gösterdi. Konut projesinde her konut sahibine araç park yeri ve kişisel depo imkanı da bulunacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın yatırımıyla hayat bulacak projede 312 adet daire, buna ek olarak toplam 37 ticari alan 2018 yılında tamamlanacak. Projedeki konutların fiyatlarının 370 bin TL’den başlayacağı ve konutun metre karesine göre artış göstereceği alınan bilgiler arasında yer aldı.

Projedeki konutlar yeni sahiplerine avantajlı ödeme seçenekleriyle sunulacak. Bu kapsamda konutlar 120 aya varan vadelerle satışa çıkarıldı. 120 aylık vadede faiz oranı ise 0,79 oranında uygulanıyor. Peşin ödemelerde yüzde 15’lik oranda indirim imkanı da bulunuyor. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol