Ana SayfaEkonomiIspartalı Genç Girişimcilere 80 Koyun Hibe Edildi

Ispartalı Genç Girişimcilere 80 Koyun Hibe Edildi
I

-

Kırsal Kalkınma Yatırım Programı Hız Kazandı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yürüttüğü faaliyetler kapsamında Ispartalı gençlere hibe desteği verdi. Şarkikaraağaç Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından iki genç girişimciye toplamda 80 adet koyun teslim edildi.

2017 yılında kırsal kalkınma yatırım programını hayata geçiren Bakanlık, bu kapsamda yurdun dört bir yanındaki girişimcilere destek olmaya devam ediyor.

ISPARTA’DA GİRİŞİMCİLERE KOYUNLARI TESLİM EDİLDİ

Isparta Şarkikaraağaç ilçesinde kırsal kalkınma yatırım programından yararlanma imkanı elde eden girişimcilere küçük baş hayvanların dağıtımı başladı.

15 KİŞİYE BÜYÜKBAŞ, 2 KİŞİYE KÜÇÜKBAŞ HAYVAN DESTEĞİ

Alınan bilgilere göre Şarkikaraağaç Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğüne toplam 657 girişimci başvuru yaptı. Bu başvurular arasında 23 girişimcinin projesi destek programına uygun bulundu. Projeleri değerlendirilen girişimcilerden 15’ine büyükbaş hayvan desteğinin verilmesine karar verildi. İki kişinin küçükbaş hayvancılık projesi de bakanlık tarafından onaylandı. İlk etapta küçükbaş hayvancılık projesiyle bakanlığa giden 2 girişimciye toplam 80 adet koyun teslim edildi. Bu hayvan desteklerinin yanında kırsal kalkınma yatırım programı kapsamında, tarım projesini bakanlığa sunan vatandaşlarda destek almaya hak kazandı.

Koyunların genç girişimcilere teslimi ardından Şarkikaraağaç Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü bir açıklama yaptı. Eyüp Adıgüzel’in yaptığı açıklamada verilen hayvan desteğinin otuz bin lira değerinde olduğu bildirildi.

İlçe Kaymakamı Ayhan Abatay da hibe desteği hakkında konuştu. Abatay açıklamasında, bölgedeki girişimcilerin bu noktada Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca desteklendiğine vurgu yaptı. Bakanlığa sunulan ve onaylanan projeler kapsamında koyunların genç girişimcilere teslim edildiğini söyleyen Kaymakam Abatay, “Girişimcilerimize teslim ettiğimiz koyunlar hayırlı olsun, bol kazançlar getirsin” şeklinde konuştu. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,356TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol