Ana SayfaEkonomiTürkler Tatile Rusya’ya Gidecek

Türkler Tatile Rusya’ya Gidecek
T

-

Avrupa Yeteri Kadar Gezildi, Sıra Rusya’da!

Turizm Yatırımcıları Derneği, 2017 yılında tatilcilerin Rusya’yı tercih etmesi için bir dizi çalışma yapacaklarını açıkladı. “Türk tatilciler Avrupa ülkelerini yeterince gezdi. 2017’de yurtdışı tatili yapacakları Rusya’ya yönlendirerek, Rusya’nın gezilmesini sağlamaya çalışacağız” diyen Turizm Yatırımcıları Dernek Başkanı, çalışmaların başladığına işaret etti.

Yurtdışı tatil verilerini incelediklerini belirte Murat Ersoy, “Veriler Avrupa’nın görüldüğünü gösteriyor. Rusya’ya yönelik tatil miktarı ise yeteri kadar değil. Bu nedenle böyle bir çalışma yapmaya karar verdik” şeklinde konuştu.

Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Murat Ersoy, Türkiye’ye gelen Rus tatilci sayısını da değerlendirdi. Ersoy’un açıklamasına göre 2015’de ülkeden Türkiye’ye gelen Rus turist sayısı dört milyon civarında hayata geçti. 2016 yılında ise Rus turist sayısında büyük kayıp meydana geldi. Yaşanan kayıp sayısı yüzde 80’leri buldu. Murat Ersoy dernek olarak 2017 yılındaki Rus turist sayısı hedeflerinin beş milyon ve üzeri olduğunu kaydetti.

Rusların Türkiye’yi sevdiklerini söyleyen Ersoy, “Oteller ve turlar erken rezervasyonlarını almaya çoktan başladı. Bu yıl turizmcinin umudu Ruslar olacak” şeklinde konuştu.

Hem turizmciye hem bölge esnafına hem de havayolları şirketlerine kazanç sağlaması beklenen Rus turistler, Türkiye’de hareketliliğin yaşanmasını sağlayacak.

Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Murat Ersoy, ülke turizminde özellikle Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğunun büyük önemi olduğunun altını çizdi. Söz konusu ülkelerden Türkiye’nin kazancının fazla olacağına işaret eden Ersoy, “Ukrayna’dan ülkemize gelen turist sayısı geçen yıl büyüme kaydetti” dedi.

Söz konusu ülkenin iki senedir yaklaşık yüzde yüz büyüdüğünü belirten Ersoy, pasaportsuz seyahatin önünün en kısa sürede açılacağını da sözlerine ekledi. Böylelikle hem Türkiye vatandaşları hem de Ukrayna vatandaşları karşılıklı olarak ülkeye vizesiz olarak giriş çıkış yapma imkanı elde edecek.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol