Ana SayfaEkonomiKöprülerde Metreyle Satılacak

Köprülerde Metreyle Satılacak

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Vatandaşların metrekarelere göre konut almasını sağlayan yeni uygulamanın mega projeler ve özellikle köprüler içinde geçerli olabileceği açıklandı. 

Geçtiğimiz aylarda konut alımına yeni bir soluk getirebilmek ve yatırım imkanlarını geliştirebilmek için yeni bir düzenleme getirilmişti. Gayrimenkul sertifikası denen uygulama ile birlikte artık evler metrekare hesabında istenildiği kadar satın alınabilecekti. Bu süreç içerisinde yapılan çalışmalara yenilerinin daha eklenmesi için hükümet harekete geçti. Son olarak Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli tarafından yapılan açıklamalara göre gayrimenkul sertifikası sistemine mega projelerinde dahil olması için harekete geçildi. 

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli konu hakkında açıklama yaparken bu konu hakkında bazı fikirlerin olduğu ve görüşmelerin devam ettiği yönünde sinyalleri de vermeye başladı. Bu süreç içerisinde köprü ve alt yapı çalışmaları gibi büyük projelerinde kira getirili projeler gibi yeni sistem içerisine girebileceği özellikle belirtildi. Gayrimenkul sertifikasının yatırımları geliştirmek adına akıllıca bir durum olduğunu dile getirirken bu süreç içerisinde başka projeler içinde bu durumun gündeme getirilebileceğinin hükümet tarafından görüşülmesi dikkat çekti. Sistem içerisinde nasıl yer edinecekleri ise merak konusu haline geldi. Değer kazanması muhtemel olan tüm projelerin bu sistem içerisinde yer edinmeleri beklenenler arasında yer alıyor. Ancak köprülerin ve diğer mega projelerin sisteme tutturulması için bazı değişikliklerin ve düzenlemelerin yapılması gerekiyor. 

Gayrimenkul sertifikası projesinin yatırımcı için herhangi bir şekilde risk içermediği özellikle belirtilirken Sermaye Piyasası Kurulu tarafından da sürekli olarak denetlemelerin yapılması planlanıyor. Proje kapsamında yer alacak olan şirketlerinde mali yapıları incelenecek. Bir anlamda bankacılık alanında oluşması muhtemel risklerinde böylece ortadan kaldırılması planlanıyor. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...