Köprülerde Metreyle Satılacak

Google Haberlere Abone Ol:

Vatandaşların metrekarelere göre konut almasını sağlayan yeni uygulamanın mega projeler ve özellikle köprüler içinde geçerli olabileceği açıklandı. 

Geçtiğimiz aylarda konut alımına yeni bir soluk getirebilmek ve yatırım imkanlarını geliştirebilmek için yeni bir düzenleme getirilmişti. Gayrimenkul sertifikası denen uygulama ile birlikte artık evler metrekare hesabında istenildiği kadar satın alınabilecekti. Bu süreç içerisinde yapılan çalışmalara yenilerinin daha eklenmesi için hükümet harekete geçti. Son olarak Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli tarafından yapılan açıklamalara göre gayrimenkul sertifikası sistemine mega projelerinde dahil olması için harekete geçildi. 

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli konu hakkında açıklama yaparken bu konu hakkında bazı fikirlerin olduğu ve görüşmelerin devam ettiği yönünde sinyalleri de vermeye başladı. Bu süreç içerisinde köprü ve alt yapı çalışmaları gibi büyük projelerinde kira getirili projeler gibi yeni sistem içerisine girebileceği özellikle belirtildi. Gayrimenkul sertifikasının yatırımları geliştirmek adına akıllıca bir durum olduğunu dile getirirken bu süreç içerisinde başka projeler içinde bu durumun gündeme getirilebileceğinin hükümet tarafından görüşülmesi dikkat çekti. Sistem içerisinde nasıl yer edinecekleri ise merak konusu haline geldi. Değer kazanması muhtemel olan tüm projelerin bu sistem içerisinde yer edinmeleri beklenenler arasında yer alıyor. Ancak köprülerin ve diğer mega projelerin sisteme tutturulması için bazı değişikliklerin ve düzenlemelerin yapılması gerekiyor. 

Gayrimenkul sertifikası projesinin yatırımcı için herhangi bir şekilde risk içermediği özellikle belirtilirken Sermaye Piyasası Kurulu tarafından da sürekli olarak denetlemelerin yapılması planlanıyor. Proje kapsamında yer alacak olan şirketlerinde mali yapıları incelenecek. Bir anlamda bankacılık alanında oluşması muhtemel risklerinde böylece ortadan kaldırılması planlanıyor. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...