Ana SayfaEkonomiGlobal Yatırım 245 Milyon TL’ye Hisse Satacak

Global Yatırım 245 Milyon TL’ye Hisse Satacak
G

-

Yüzde 34,1’lik Hisseden 245 Milyon TL Kazanacak

Global Yatırım Holding 245 milyon TL’ye hisse satışı yapacağını açıkladı. Söz konusu tutarın yüzde 34,1 oranındaki hisseyi kapsadığı belirtildi. Bu hisseler ise F.A.B. Partners LP’ye satılacak.

Gerek yurt içinde gerek yurt dışında altı limanı işletme hakkına sahip olan Holding, sermayesini bedelli yüz milyon lira yükseltme kararı da aldı. Bu kararla birlikte söz konusu hisselerin satışının F.A.B. Partners LP’ye yapılmasına da karar verildi.

Global Yatırım Holding’in borsada hisse satışı dün 2,68 TL’yi gördü. Bu rakamda yüzde 8,6 oranında ıskontoya işaret etti.

Global Yatırım Holding toplantı sonrasında alınan kararları Kamuyu Aydınlatma Platformuna iletti. Holding toplantıda sermaye arttırma kararı dahilinde yasal izinler için SPK’ya başvuru yapmaya hazırlanıyor. Sermaye artırımı için alınan karar sonrasında Holdingin sermayesi yüzde 51,7’lik artış kaydedecek. Toplam sermaye miktarı ise 293 buçuk milyona çıkacak. F.A.B. Partners’a ait olacak Holding payı ise yüzde 34,1 oranında hayata geçirilecek.

Türkiye’de 3 Liman İşletiyor

Holding 1990 senesinde faaliyetlerine başladı. Global Yatırım Holding liman işletmeciliğinde yurt içinde ve yurt dışında faaliyet gösterirken, son zamanlardaki girişimleriyle dikkatleri üzerine topladı.

Global Yatırım Holding yurt içinde Ege Ports, Port Akdeniz ve Bodrum Yolcu Limanı’nın işletmeciliğini yapıyor. Yurt dışında işlettiği limanlar ise Barselona Limanı, Port of Adria ve Lizbon Yolcu Terminalinden oluşuyor.

Bunların yanı sıra Global Yatırım Holding LPG gaz satışında ve dağıtımında, enerji verimliliği alanında, doğa dostu enerji üretiminde, madencilik alanlarında, iş merkezi proje gelişim ve işletilmesi gibi alanlarda da kendini gösteriyor. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol