Ana SayfaEkonomiBorsa Bu Hafta İlk Defa Yükseldi

Borsa Bu Hafta İlk Defa Yükseldi

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Borsa Değer Kazandı

Döviz kurlarındaki yükselişlerin etkisi ile iki günlük bir gerileme evresine giren Türkiye hisse senedi piyasaları haftanın üçüncü işlem gününde Dolar/TL kurundaki gerilemenin pozitif etkisi ile değer kazandı. Borsanın değer kazanmasında Basit Metaller, Tekstil & Deri ve Bankacılık sektörlerindeki hisse senetlerinin değer kazanması etkili oldu.

Borsa İstanbul’da Çarşamba gününe yükselişle başlayan BİST 100 Endeksi gün içerisinde en yüksek 90.013,81 puanı görürken en düşük 89.372,60 puanı gördü. BİST 100 Endeksi haftanın üçüncü işlem gününü bir önceki kapanışına göre yüzde 0,35 artışla 89.445,55 puanda tamamladı. Ayrıca haftanın üçüncü işlem gününde BİST 100 Endeksinin işlem hacmi 3,6 Milyar TL düzeyinde gerçekleşti.

İstanbul Borsası’nda Çarşamba günü Bankacılık Endeksi yüzde 0,92 kazandı ve Holding Endeksi yüzde 0,46 değer kaybetti. Haftanın üçüncü işlem gününde yüzde 2,16 değer kazanan Metal Ana Sanayi günün en çok kazandıran sektör endeksi olurken yüzde 3,70 değer kaybeden Finansal Kiralama ve Faktöring Endeksi günün en çok gerileyen sektör endeksi oldu.

Borsa İstanbul’da 176 hisse senedi haftanın üçüncü işlem gününü değer kaybı ile tamamlarken 157 hisse senedi haftanın üçüncü işlem gününde değer kazandı ve 74 hisse senedin değerinde değişme olmadı.

Borsa İstanbul’da BİST 100 altında işlem gören Yazıcılar Holding haftanın üçüncü işlem gününde yüzde 3,22 değer kazanarak günün en iyi performansını sergileyen şirket hissesi olurken haftanı üçüncü işlem gününde yüzde 3,94 değer kaybeden Koza Altın İşletmeleri A.Ş. günün en kötü performansını sergileyen şirket hissesi oldu.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.