Ana Sayfa Sigorta Memurlar 10 Yılda Emekli Olacaklar

Memurlar 10 Yılda Emekli Olacaklar

-

Bireysel Emeklilik sisteminde 1 Nisan tarihinden itibaren yeni dönem başlayacakken bu süreç içerisinde memurlara müjde verildi. 10 yılda emekli olmaları sağlanacak. 

Bireysel Emeklilik sistemi son zamanlarda çok tartışılan bir durum olmakla birlikte artık zorunlu katılım imkanları ile birlikte binlerce kişinin sistem içerisinde bulunduğu biliniyor. Kişilere ikinci emeklilik imkanı taşıdığı için merak edilen bu durum içerisinde yeni bir dönemin başladığı açıklandı. 1 Nisan tarihinden itibaren sistemde yeni bir dönemin başlayacağı müjdesi de verildi. 

1 Nisan tarihinde ikinci dönemin başlaması ile birlikte kamu idareleri ile birlikte sosyal güvenlik kurumunda çalışanların sisteme dahil edilmesi bekleniyor. Sosyal güvenlik kurumunda çalışanların sayısının 250 ile 999 arasında değişmiş olan şirketlerin sisteme dahil olacağı da özellikle ifade edildi. Mahalli idareler ve KİT’lerin sisteme ne zaman dahil olacakları merak konusu haline gelirken bu konuda açıklama yapıldı ve 1 Ocak tarihinde sisteme girebilecekleri belirlendi. Yapılacak olan düzenlemelerin ardından ikinci emekliliğin bir anlamda mümkün olması bekleniyor. Yeni dönemle birlikte Bireysel Emeklilik sisteminin geniş kitlelere yayılmış olması ve daha çok kişinin sisteme giriş yapması bekleniyor. 

45 yaşın altında olan ve çalışan kamu çalışanları da belirlenen şekilde sisteme dahil olmuş olacak. Maaşlarından brüt anlamda yüzde 3 oranında bir kesinti yapılacak ve böylece sisteme dahil edilmiş olacaklar. Bireysel Emeklilik sisteminde emekli olabilmek için 10 yıllık prim yeterli olmakla birlikte 10 yıl sistemde kalan ve 56 yaşını dolduran herkes kolaylıkla emekli olabilecekler. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,334BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
28TakipçilerTakip Et
2,405TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler