Ana SayfaEkonomiDubai Şeyhi Marmaris’te! Mega Yata 640 Bin Liralık Mazot

Dubai Şeyhi Marmaris’te! Mega Yata 640 Bin Liralık Mazot
D

-

Dubai Şeyhinin Süper Lüks Yatı 640 Bin Liralık Mazot Aldı

Dubai Şeyhi’nin tüm gözleri üzerine çeviren süper lüks yatı Marmaris’e giriş yaptı. ‘Radiant’ adlı motor yatı Marmariste yakıt ve yiyecek aldı. 110 metre uzunlukta olan süper lüks yatın deposunun dört saatte anca dolduğu öğrenildi. Dubai Şeyhi Abdullah Al Futtaim 200 bin litrelik mazota 640 bin TL ödedi. Yiyecek ve içecekler için Şeyhin yaptığı harcamanınsa diğer giderle birlikte 700 bin lirayı bulduğu kaydedildi.

Marinaya Sığmadı

Dubai Şeyhi Abdullah Al Futtaim’in motor yatı Marmaris’e Cayman Adaları bayrağı taşıyarak giriş yaptı. Radiant isminde bu süper lüks yat, Marmaris Marinasına giriş yapamadı. Radiant dünyanın en devasa yatları arasında 23. konumda bulunan yatın marinaya sığmadığı açıklandı. Kruvaziyer gemiler için ayrılan küçük rıhtıma yanaşan yat önce yakıt alarak işe başladı. 4 saat sonunda ful dolan yat deposu için 640 bin TL yakıt ödemesi yapıldı. Diğer masraflar ise 700 bin TL civarında oldu.

Rotasını Doğu Akdeniz’e Çevirdi

Yatta Dubai Şeyhi Abdullah Al Futtaim’in bulunup bulunmadığı ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmadı. Fakat Radiant adlı süper lüks yatın Marmaris’ten sonraki rotasının Doğu Akdeniz olduğu öğrenildi. Dubai Şeyhi Abdullah Al Futtaim’in yatında jakuziden spor salonuna kadar her detay bulunuyor.  

Radiant’ın özellikleri ise görüntüsü kadar göz doldurdu. Tekneye yüz metre yaklaşan bir botu denize gömecek güce sahip su topunun dahil olduğu yat, koltuk fırlatma benzeri bir güvenlik sistemine de sahip. Acil durumlar için yatta 75 knot hız yapabilen güvenlik botu da bulunuyor. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol