Ana SayfaEkonomiPizza İkram Ettikleri Profesörün 2 Milyon Lirasını Çaldılar

Pizza İkram Ettikleri Profesörün 2 Milyon Lirasını Çaldılar
P

-

Dolandırıcıların Yeni Kurbanları Yaşlı ve Zengin Kişiler!

Telefon dolandırıcılarının yeni hedefi yaşlı ve varlıklı kişiler oldu. İranlı Profesör Hüsrev Mollah da dolandırıcıların kurbanları arasında yer aldı. Telefon dolandırıcıları İranlı Profesörün elini öptü, pizza ikram etti ve 2 milyon lirasını çalarak ortadan kayboldu.

İranlı Profesör Hüsrev Mollah dolandırıcılar tarafından cep telefonu ile arandı. Kendilerini polis olarak tanıtan dolandırıcılar sahte para çetesine yönelik operasyon yaptıklarını, Mollah’ın da paralarını incelemek istediklerini kendisine bildirdi.

Kabul etmemesi halinde kendisini tutuklamakla tehdit eden dolandırıcıların isteğini kabul eden profesör, bankadaki 285 bin lirasını çekerek evine geldi. Evinin kapısını çete üyelerine açan İranlı Profesör Hüsrev Mollah, tüm parasını inceleme yapılması için bu şahıslara teslim etti. Aradan bir süre daha geçtikten sonra dolandırıcı çetesi Mollah’ı yeniden aradı. Bankadan kalan parayı da çekmesini istedi. Bankada kalan son parasını bankadan çekerek bavula yerleştiren İranlı profesör sahte polisleri beklemeye başladı. İstanbul Yeniköy bulunan evine yeniden gelen sahte polisler para dolu bavulu alarak sırra kadem bastı. Paralarına yasal inceleme yapıldığını düşünen Mollah, bir süre bekledi. Bu arada parasını teslim ettiği kişiler kendini oyalamaya başladı. İncelemeden geçtiğini düşündüğü paralar bir türlü geri gelmeyince dolandırıldığını anlayan Hüsrev Mollah, durumu hemen polise bildirdi. Polis ekipleri Hüsrev Mollah’ı dolandıran çeteyi aramaya başladı.

Bunun yanında dolandırıcı çete üyeleri Mollah’ın evine her geldiklerinde 90 yalındaki profesörün elini öptü. Her ziyarette Mollah’a yiyecek ikram etti. Son gelişlerinde ise profesöre pizza getirdikleri öğrenildi. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol