Çanakkale Köprüsü Japonya’yı Etkileyecek

Google Haberlere Abone Ol:

Temel atma töreninin gerçekleştirilmiş olduğu 1915 Çanakkale Köprüsünün bitirilmesinin ardından büyüklüğü ve işlevi ile Japonya’yı tahtından edecek gibi görünüyor. 

Türkiye’nin mega projeleri arasında yer alan 1915 Çanakkale Köprüsü son zamanlarda açıklanması ile birlikte çok ses getirmeyi başarmıştı. Bu süreç içerisinde köprünün iki kıtayı birleştirmesi, trafik sorununu ortadan kaldırması ve mesafeleri kısaltması beklenirken yapılacak olan çalışmanın merakla beklendiği açıklandı. Uzun zamandır üzerinde düşünülen, projenin çizimi için büyük emek harcanılan projenin hayata geçirilmesi için ilk adımların atıldığı ifade edildi. Mega projenin temellerinin dün yapılan bir tören sonrasında atıldığı açıklandı. Temel atma töreninin gerçekleşmesinin ardından çalışmaların çok hızlı bir şekilde tamamlanmasının planlandığı öğrenildi. 

Köprü ve otoyol ihalesi için yüksek miktarda yatırımların yapıldığı açıklanmıştı. Bu konu hakkında yapılan açıklamaların ardından yapılan yatırım bedelinin 10.3 milyar lira olduğu belirlendi. Yapılacak olan köprü projesinin her anlamda ilkleri içerisinde barındırması beklenirken bu süreç içerisinde ayaklarının deniz içerisine inşa edilmesine karar verildi. Yapımının tamamlanmasının ardından ülkenin en büyük ve en uzun aralıklara sahip köprüsü olması bekleniyor.

Yapılacak olan projenin yapımı sırasında da çok fazla emeğin olması bekleniyor. Marmara bölgesinde yapımı tamamlanmış olacak 5. asma köprü görevinde bulunacak olan 1915 Çanakkale köprüsünün 3 geliş ve 3 gidiş olmak üzere 6 farklı şeritten oluşacağı belirlenmişti. Daha önce Başbakan Binali Yıldırım tarafından konu hakkındaki müjdeler verilmiş kısa bir süre sonra da çalışmaların tamamlandığı görülmüştü. Dev projenin Cumhuriyetin 100. yılı olan 2023 yılında açılması beklenirken proje Japonya’yı tahtından indirecek gibi görünüyor. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...