Ekonomi ABD Hisse Senedi Piyasaları Karıştı

ABD Hisse Senedi Piyasaları Karıştı

Son Güncelleme:

ABD Hisseleri Karıştı

ABD hisse senetleri piyasası yaşadığı yüzde 1 yakın sert düşüşün ardından haftanın üçüncü işlem gününde yükselme eğilimi gösterdi. Büyüme yanlısı reformların fiyatlandığı haftanın üçüncü işlem gününde ABD hisseleri kapanışta karıştı ve Dow Jones günü düşüşle tamalarken S&P 500 Endeksi günü yükselişle tamamladı. ABD hisse senedi piyasaları haftanın üçüncü işlem gününde Teknoloji, Sanayi ve Tüketici Hizmetleri sektörlerinde hisse senetlerinin değer kazanmasının etkisi ile yükselirken Petrol ve Gaz, Tüketici Malları ve Telekomünikasyon sektörlerindeki hisse senetlerinin değer kaybetmesi ile geriledi.

ABD’nin yakından takip edilen ve ABD’nin en büyük şirketlerinin hisse senetlerini kapsayan Dow Jones Endeksi haftanın üçüncü işlem gününe kısa süreli bir yükselişle başlarken gün içerisinde en yükse 20.686,21 puanı ve en düşük 20.578,85 puanı gördü. Dow Jones Endeksi haftanın üçüncü işlem gününü bir önceki kapanışa göre yüzde 0,03 azalışla 20.661,30 puanda tamamladı.

ABD’nin geniş kapsamlı gösterge endeksi S&P 500 haftanın üçüncü işlem gününe kısmen bir düşüşle başlarken gün içerisinde yükselme eğilimi gösterdi. ABD hisselerinin büyük bir çoğunluğunu kapsayan S&P 500 Endeksi Çarşamba günü en yüksek 2.351,91 puanı görürken en düşük 2.336,45 puanı gördü. S&P 500 Endeksi haftanın üçüncü işlem gününü bir önceki kapanışa göre yüzde 0,19 artışla 2.348,45 puanda tamamladı.

New York Borsası’nda Çarşamba günü 1701 hisse senedi yükselirken 1543 hisse senedi Çarşamba gününü değer kaybı ile tamamladı ve 27 hisse senedinin değeri değişmedi.

NASDAQ Borsası’nda ise Çarşamba günü 1008 hisse yükselirken 1498 hisse senedi değer kaybetti ve 98 adet hissenin değeri sabit kaldı.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,400BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,638TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,524TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler