Ana SayfaEkonomiUludağ Ekonomi Zirvesi’nin 6.’cısı Yarın Başlıyor!

Uludağ Ekonomi Zirvesi’nin 6.’cısı Yarın Başlıyor!
U

-

Uludağ Ekonomi Zirvesi yarın start alacak. Zirveye ekonomiye yön veren çevreler katılım sergileyecek.

Uludağ Ekonomi Zirvesinin toplanması için geri sayım başladı. Yarın başlayacak zirve 2 gün devam edecek. Bu yıl 6.’sı düzenlenen zirvenin özel konukları ise Başbakan Yardımcısı ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olacak. Zirveye Türkiye ekonomisinin yapı taşları olan öncü isimlerde katılacak. Bunların yanı sıra zirve için yurt dışından Türkiye’ye gelen iş dünyasının önemli isimleri de zirvedeki yerlerini alacak.

Açılış Konuşmasını Şimşek Yapacak

Altıncısı yarın başlayacak zirvenin açılış konuşmacısı Mehmet şimşek olacak. İkinci günün açılış konuşmasını ise Ulaştırma Bakanı gerçekleştirecek. Kapanış konuşmasını ise Merkez Bankası Başkanının yapması bekleniyor.

Yurtdışından Şirket Yöneticileri de Katılacak

Alınan bilgilere göre zirvenin yurtdışı konukları Amerika, Suudi Arabistan, İngiltere ve Avusturalya gibi güçlü ekonomilere sahip ülkelerin şirket CEO’ları olacak. Uludağ Ekonomi Zirvesine yurtdışından katılım sergileyecek konuk sayısı ise 92 olarak açıklandı. Türkiye’den de birçok önemli şirket ve firma yetkilisi zirvede yer alacak.

24 ile 25 Mart tarihleri arasında kapılarını açacak zirvede, güncel ekonomik gelişmeler ve ekonominin geleceği masaya yatırılacak.

Ele Alınacak Konular

Uludağ Ekonomi Zirvesinin yarın yapılacak ilk oturumunda sosyal yatırımlar konusunda dün, bu gün arasında karşılaştırma yapılacak. Sosyal yatırımlar için gelecek planları da zirvenin ilk oturumu konuları arasında tartışılacak. İlk oturumun diğer konuları ise Türkiye’de bankacılık gelişimi, gelişen teknoloji alanları, Türkiye’nin büyüme hedefleri olarak kendini gösterecek.

Uludağ Ekonomi Zirvesinin 25 Mart tarihinde devam edecek ikinci oturumundaysa girişim ve girişimcilik ana konu olarak ele alınacak. Dünya ekonomisinin yönü, Türkiye’de girişimi arttırma yolları gibi maddelerde ikinci oturum konuları arasında tartışılacak.  

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol