Ana SayfaEkonomiTürk Zeytinyağı Londra’da! 30 Bin Kişi Tadına Baktı

Türk Zeytinyağı Londra’da! 30 Bin Kişi Tadına Baktı
T

-

IFE London 2017 Fuarı başladı. Türk zeytin ve zeytinyağı Londra’da tanıtıldı.

Türkiye’de üretilen zeytinyağı Londra’da görücüye çıktı. IFE London 2017 Fuarı kapsamında Türkiye’de üretilen zeytinyağı tanıtımını, Zeytin ve Zeytinyağı Tanıtım Komitesi üstlendi. Londra’da düzenlenen fuara 57 ülkenin katıldığı açıklandı. Ziyaretçilerine kapılarını açan IFE London 2017 Fuarında Türk zeytinyağına ilginin yoğun olduğu görüldü. Fuarı yaklaşık 30 bin ziyaretçinin gezdiği öğrenildi.

Zeytin ve Zeytinyağı Tanıtım Komitesi fuar sonrasında açıklama yaptı. Londra’da Türkiye’yi temsil ettiklerini bildiren Komite, fuarda stant açtıklarını ifade ederek, tanıtımın gerçekleştirildiğini bildirdi. “fuar kapsamında Türkiye’de üretilen zeytinyağını 30 bin kadar ziyaretçiyle tanıştırdık” diyen Komite, tanıtım stantlarının 18 metrekare olduğunu da söyledi.

Dünya Türk Zeytinyağını Sevdi

Zeytin ve Zeytinyağı Tanıtım Komitesinin Başkanı tarafından yapılan açıklamada, “Tanıtım standımızı ziyaret eden konuklar Türk zeytinlerini ve zeytinyağlarını çok beğendi” denildi. IFE London 2017’de açılan stantta tanıtımların yoğun şekilde geçtiğini ifade eden Başkan, “Başarılı bir tanıtım çalışması oldu” dedi. Bu çerçevede Türkiye’ye ait tanıtım standında Anadolu’da üretilen zeytin ve zeytinler ziyaretçilerle buluşturuldu. Yeni hasat zeytinlerden üretilen doğal zeytinyağları ve sofralık zeytin çeşitleri iş adamlarının da ilgisini çekti.

İngiltere Büyük Bir Pazar Haline Gelebilir

Zeytin ve Zeytinyağı Tanıtım Komitesi Başkanı İngiltere’nin AB’den ayrılma sürecini sektörel bazda değerlendirdi. Söz konusu ülkenin AB’den ayrılması sonrasında,  Türkiye için iyi bir pazar olacağının altını çizen Başkan, “Zeytin ve zeytinyağı sektörü İngiltere’de pazar büyütebilir. İngiltere’ye geçen yıl yapılan özellikle zeytin ihracatı miktarında büyük artış kaydedildi. 2019 yılından sonra bu miktarın çok daha fazla olmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,357TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol