70 Milyar Dolarlık Yatırım Geliyor

Google Haberlere Abone Ol:

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek tarafından yapılan açıklamalar sonrasında Türkiye’ye gelen yatırımcılara seslenildi. Yakın zamanda yapılan tüm yatırımlarla birlikte ülkeye 70 milyon doların geleceği açıklandı. 

Bu yıl 12. defa düzenlenen Türk Arap Ekonomi Forumuna katılan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek konu hakkında samimi açıklamalarda bulundu. Forumda yatırımcılarla birlikte buluşurken ekonomiye ve yatırımlara dair bazı açıklamalarda bulundu. Foruma 500’den fazla yatırımcının katılmış olması dikkatlerden kaçmadı. Misafir konuşmacılar yatırımlar hakkında isteklerini ve önerilerini dile getirirken her geçen gün güçlenen Türkiye ekonomisi hakkında övgü dolu açıklamalar yapıldı. 

Forumda ekonomi, bankacılık, finans ve müteahhitlik gibi bazı temel konular konuşuldu. Arap yatırımcıların Türkiye’ye olan ilgilerinin son derece yüksek olması dikkat çekiyor. Yeni yatırımların yapılması için birtakım anlaşmaların yapılacağı açıklandı. Türkiyeyi temsil etmek için toplantıya katılan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Türkiye ekonomisinin olumlu gidişatı hakkında samimi açıklamalarda bulundu. Varlık Fonu hakkında da toplantıda konuşulurken Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek yabancı yatırımcıları Türkiye’ye yatırım yapmaları için çeşitli çağrılarda bulundu. Türkiye ile Arap ekonomisinin ilişkisinden bahsederken ticaret hacminin 9 milyar dolar olduğunu ifade etti. 2003 yılında gerçekleşen bu rakamın 2017 yılında katlanarak arttığı belirlenirken bu yılki hedefin 70 milyar dolar olduğu açıklandı. 

Yaşanan tüm olumsuz durumlara rağmen ekonomide hala gelişmelerin yaşanması sebebi ile direncin gösterildiği ifade edildi. Bu süreç içerisinde hiç bir ülkenin yapamadığını yaparak adeta Türkiye’nin yeniden doğduğu ve her geçen gün gelişme göstermeye devam ettiği belirtildi. Yatırımcıların ülkeye olan ilgilerinin son derece fazla olduğu açıklandı. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...