Ana SayfaEkonomi70 Milyar Dolarlık Yatırım Geliyor

70 Milyar Dolarlık Yatırım Geliyor

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek tarafından yapılan açıklamalar sonrasında Türkiye’ye gelen yatırımcılara seslenildi. Yakın zamanda yapılan tüm yatırımlarla birlikte ülkeye 70 milyon doların geleceği açıklandı. 

Bu yıl 12. defa düzenlenen Türk Arap Ekonomi Forumuna katılan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek konu hakkında samimi açıklamalarda bulundu. Forumda yatırımcılarla birlikte buluşurken ekonomiye ve yatırımlara dair bazı açıklamalarda bulundu. Foruma 500’den fazla yatırımcının katılmış olması dikkatlerden kaçmadı. Misafir konuşmacılar yatırımlar hakkında isteklerini ve önerilerini dile getirirken her geçen gün güçlenen Türkiye ekonomisi hakkında övgü dolu açıklamalar yapıldı. 

Forumda ekonomi, bankacılık, finans ve müteahhitlik gibi bazı temel konular konuşuldu. Arap yatırımcıların Türkiye’ye olan ilgilerinin son derece yüksek olması dikkat çekiyor. Yeni yatırımların yapılması için birtakım anlaşmaların yapılacağı açıklandı. Türkiyeyi temsil etmek için toplantıya katılan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Türkiye ekonomisinin olumlu gidişatı hakkında samimi açıklamalarda bulundu. Varlık Fonu hakkında da toplantıda konuşulurken Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek yabancı yatırımcıları Türkiye’ye yatırım yapmaları için çeşitli çağrılarda bulundu. Türkiye ile Arap ekonomisinin ilişkisinden bahsederken ticaret hacminin 9 milyar dolar olduğunu ifade etti. 2003 yılında gerçekleşen bu rakamın 2017 yılında katlanarak arttığı belirlenirken bu yılki hedefin 70 milyar dolar olduğu açıklandı. 

Yaşanan tüm olumsuz durumlara rağmen ekonomide hala gelişmelerin yaşanması sebebi ile direncin gösterildiği ifade edildi. Bu süreç içerisinde hiç bir ülkenin yapamadığını yaparak adeta Türkiye’nin yeniden doğduğu ve her geçen gün gelişme göstermeye devam ettiği belirtildi. Yatırımcıların ülkeye olan ilgilerinin son derece fazla olduğu açıklandı. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.