Ana SayfaEkonomiSigara Üreticileri Panikledi!

Sigara Üreticileri Panikledi!
S

-

İngiltere sigarayla mücadelede yeni döneme 20 Mayıs tarihinde girecek.

İngiltere aldığı kararla sigara ile mücadelede yeni bir döneme giriş yapmaya hazırlanıyor. Ülkedeki sigara yönetmeliğinde yapılan düzenlemeler 20 Mayıs itibariyle uygulanmaya başlayacak. Yeni sigara yönetmeliği satışa sunulan tüm sigara paketlerinin standart olmasını öngörüyor. Bunun yanında ülkede aromatik tada sahip tüm sigaralar yasak kapsamına alındı.

İngiltere yeni yönetmeliğin 20 Mayıs tarihinde yasallaşacağını açıklarken, ülkedeki sigara üreticileri ellerindeki stokları tüketmek için çalışmalar başlattı.

Yönetmelik ile ülkedeki tüm sigara paketlerinin aynı şekilde tasarlanmış olması gerekiyor. Tüm paketlerin hem ön tarafında hem de arka tarafında “zararlı” ibaresi ya da görselinin bulunması şartı bulunuyor. Bu ibareler ise paketin yüzde 65’lik bölümünü kaplamak zorunda!

Ülkede 20 Mayıs itibari ile sigara ile mücadelede yeni bir döneme girilirken, sigara üretici ve satıcıları panikledi. Ellerinde bulunan stokları eritmeye çalışan üreticiler çalışmalarına hız verdi.

Alınan bilgilere göre 20 Mayıstan sonra sigara fiyatları da yükselecek. Buna göre ülkedeki en ucuz sigara paketi 8,82 sterlinden satışta olacak. Sigara satışı ise koyu yeşil kapaklara sahip raflarda gerçekleşecek. Yönetmelik uyarınca 10 adetten oluşan bir paket sigara, toplamda otuz gramdan az olamayacak.

Aromatik sigaranın tüketiciyi cezbetmesi, sağlığa zararlı gibi algılanmaması gibi nedenlerden dolayı, bu sigaraların satışları da tamamen yasaklanacak. Satışa sunulan sigara paketlerinin üzerlerinde hafif, organik gibi ibarelerde kullanılamayacak.

İngiltere hükümeti 2017 yılında hayata geçireceği bu yasaklarla sigara tüketimini azaltmayı hedefliyor. Sigara mücadele de mayıs ayında yeni bir döneme girecek olan ülke, yasaklara uymayanlara ise ciddi yaptırımlar ve cezalar verilecek. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,353TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol