Ana SayfaEkonomiSigara Üreticileri Panikledi!

Sigara Üreticileri Panikledi!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  İngiltere sigarayla mücadelede yeni döneme 20 Mayıs tarihinde girecek.

  İngiltere aldığı kararla sigara ile mücadelede yeni bir döneme giriş yapmaya hazırlanıyor. Ülkedeki sigara yönetmeliğinde yapılan düzenlemeler 20 Mayıs itibariyle uygulanmaya başlayacak. Yeni sigara yönetmeliği satışa sunulan tüm sigara paketlerinin standart olmasını öngörüyor. Bunun yanında ülkede aromatik tada sahip tüm sigaralar yasak kapsamına alındı.

  İngiltere yeni yönetmeliğin 20 Mayıs tarihinde yasallaşacağını açıklarken, ülkedeki sigara üreticileri ellerindeki stokları tüketmek için çalışmalar başlattı.

  Yönetmelik ile ülkedeki tüm sigara paketlerinin aynı şekilde tasarlanmış olması gerekiyor. Tüm paketlerin hem ön tarafında hem de arka tarafında “zararlı” ibaresi ya da görselinin bulunması şartı bulunuyor. Bu ibareler ise paketin yüzde 65’lik bölümünü kaplamak zorunda!

  Ülkede 20 Mayıs itibari ile sigara ile mücadelede yeni bir döneme girilirken, sigara üretici ve satıcıları panikledi. Ellerinde bulunan stokları eritmeye çalışan üreticiler çalışmalarına hız verdi.

  Alınan bilgilere göre 20 Mayıstan sonra sigara fiyatları da yükselecek. Buna göre ülkedeki en ucuz sigara paketi 8,82 sterlinden satışta olacak. Sigara satışı ise koyu yeşil kapaklara sahip raflarda gerçekleşecek. Yönetmelik uyarınca 10 adetten oluşan bir paket sigara, toplamda otuz gramdan az olamayacak.

  Aromatik sigaranın tüketiciyi cezbetmesi, sağlığa zararlı gibi algılanmaması gibi nedenlerden dolayı, bu sigaraların satışları da tamamen yasaklanacak. Satışa sunulan sigara paketlerinin üzerlerinde hafif, organik gibi ibarelerde kullanılamayacak.

  İngiltere hükümeti 2017 yılında hayata geçireceği bu yasaklarla sigara tüketimini azaltmayı hedefliyor. Sigara mücadele de mayıs ayında yeni bir döneme girecek olan ülke, yasaklara uymayanlara ise ciddi yaptırımlar ve cezalar verilecek. 

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  66TakipçilerTakip Et
  2,234TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  ING Bank İş İlanları: 2023 Haziran

  ING Bank iş ilanlarında Haziran ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...

  Kuveyt Türk İş İlanları: 2023 Haziran

  Çok sayıda finansal ürün ve hizmeti etkin bir biçimde müşterileriyle buluşturan Kuveyt Türk iş...

  Vakıf Katılım İş İlanları: 2023 Haziran

  Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de gelişmeyi...

  Şekerbank İş İlanları: 2023 Haziran (Deneyimli-Deneyimsiz)

  Şekerbank iş ilanları için aranan kriterler birbirinden farklıdır. Bazı banka personel alımları için en...

  Garanti BBVA İş İlanları: 2023 Haziran (Lise-Lisans)

  Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.

  Yeni Merkez Bankası Başkanı Belli Oldu: Tarihinde İlk Kadın Başkan!

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla hayata geçirilen atamalara yönelik karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna...