Ana SayfaEkonomiTaksiciler Yuvarlıyor, Vatandaş Şikayet Ediyor

Taksiciler Yuvarlıyor, Vatandaş Şikayet Ediyor
T

-

İstanbullunun kentteki taksicilerle yaşadığı sorunlara ‘yuvarlama sorunu’ eklendi.

İstanbul’daki taksilerin tarifeleri Ocak ayında yeniden belirlendi. Kentteki taksilerde indi bindi ücreti olarak kısa mesafe ücreti uygulamaya başladı. Böylelikle kısa mesafede yolcu almayan taksicilerle sorun yaşayan İstanbullunun önemli bir problemi aşılmış oldu.

İstanbullunun taksicilerle sorunları bitti denirken, yeni bir sorun daha baş gösterdi. Son günlerde bazı taksilerin taksimetreyi açmadığı ve ücreti yuvarladığına yönelik gelen şikayetlerde artış kaydedildi.

Son zamanlarda İstanbul Büyükşehir Belediyesine yapılan şikayetlerin ortak noktası ise, bazı taksicilerin 8 lira 75 kuruş olan kısa mesafe ücreti yerine, on liralık ücret talebi oldu. İndi bindi yapan İstanbulludan 1,25 kuruş fazla ücret talep eden taksiciler vatandaşların tepkisine neden oldu.

Konu hakkındaki açıklama ise İstanbul Taksiciler Odası Başkanından geldi. Başkan Yahya Uğur, “On lira kısa mesafe ücreti isteyen taksicileri odamıza ya da İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesine mutlaka şikayet edin. Müşteriden fazla ücret talep eden taksiciler tüm camiayı etkiliyor. Bu taksiciler uyanıklık yaptığını düşünerek, mesleğimizin adının lekelenmesine neden oluyor” dedi.

Kentte uygulanan yeni sisteme bazı taksicileri geçiş yapmadığı da öğrenildi. Alınan bilgilere göre kentte iki bin 500 taksi yeni sisteme geçmedi. Bu noktada da bazı değerlendirmeler yapan Yahya Uğur, kentte toplam 17 bin 395 adet taksinin aktif olarak çalıştığını söyledi. Bu taksilerden iki bin 500 kadarının sisteme geçiş yapmadığını ifade eden Uğur, yeni sisteme geçilmeme nedeni olarak “Sisteme dahil olabilmek için 200 liralık bir harcama yapmak gerekiyor. Sisteme geçmeyen taksiciler bu nedenle gerekli ayarlamaları yaptırmamış olabilir” dedi. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,356TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol