Ana SayfaGündemKonutta Gelinen Nokta Sevindirdi

Konutta Gelinen Nokta Sevindirdi
K

-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan çağrılar sonucunda oluşturulan konut seferberliği sonrasında gelinen son noktanın sevindirdiği açıklandı. 

Ekonomik sıkıntıların ve siyasal sorunların ortaya çıkması emlak sektörünü olumsuz bir şekilde etkilemişti. Bu süreç içerisinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile birlikte konut sektörünün canlanması için bazı adımlar atılmıştı. Fiyatların düşürülmesi adına ilk olarak faiz indirimi gündeme getirildi. Bankalar ile hükümet arasında yapılan görüşmeler sonrasında konut faizlerinde ciddi indirimlerin yapılması sağlanmıştı. 

Konut faizlerinin düşüşünün gerçekleştirilmesi sonrasında pek çok vatandaş bankalara koşmuş ve bu fırsatı kaçırmamak adına ev sahibi olmuşlardı. Bankalar tarafından atılan adım inşaat şirketlerini de harekete geçirmiş ve durum çeşitli kampanyalarla birlikte desteklenmeye başlamıştı. Konut kampanyaları dikkat çekmiş ve ucuza ev almanın önü açılmış oldu. Özellikle lüks konutlarda yapılan kampanyalar ve indirimler satışların gözle görülür bir şekilde artmasına neden oldu. Türkiye ekonomisi göz önünde bulundurulduğu zaman büyüme gösteren tek sektörün verilen destekler sonrasında gayrimenkul sektörü olduğu tespit edildi. Türkiye İstatistik Kurumu verileri tarafından da büyüme oranları hesaplandı. Özellikle faiz oranlarının düşmesi konut satışlarının harekete geçmesi açısından oldukça önemli olurken yapılan kampanyalar satışların patlamasına neden oldu. 

Emlak Konut şirketi tarafından vadelerin 240 aya kadar çıkartılması, sadece lüks konut satışları için değil orta gelirli aileler içinde konut satışlarının gerçekleştirilmesi, faiz oranlarının düşük tutulması ve ödeme kolaylıklarının gerçekleştirilmesi ile birlikte satış oranlarının rekor seviyeye çıkmasını sağladı. Satışlardan dolayı hem alıcıların hem de satıcıların son derece memnun olduğu gözlemlendi. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol