Türkiye Finans’tan İhtiyaç Finansmanı

0

Finans Katılım’dan İhtiyaç Finansmanı

Masraf kalemleri fazla olan ve masraflarını karşılamak için geliri yetersiz olanlar mevduat bankalarının ihtiyaç kredisinden yararlanabildiği gibi katılım bankalarının ihtiyaç finansmanlarından da yararlanabiliyor.

Çeşitli masraflarını karşılamak için nakit ihtiyacı olanlara ihtiyaç finansmanı veren katılım bankaları arasında Türkiye’nin ilk %100 yerli sermayeli özel finans kurumu olma unvanına sahip Türkiye Finans da yer alıyor. Türkiye Finans Katılım Bankası ihtiyaç finansmanı ile nakit ihtiyacı olanlar uygun vade ve kar oranıyla finansman desteği sağlıyor.

Türkiye Finans ihtiyaç finansmanı ile masraflarını karşılamak için geliri yetersiz olanlar 48 aya varan vade seçenekleri ile finansman desteği alabiliyor. Türkiye Finans Katılım Bankası’nın 48 ay vadeli ihtiyaç finansmanının kar oranları tercih edilen vade seçeneğine göre değişiklik gösterebiliyor. Türkiye Finans ihtiyaç finansmanı kapsamında 0-24 ay vadeli finansman desteğine %1,39 kar oranı uygularken 25-48 ay vadeli finansman desteğine %1,45 kar oranı uyguluyor.

Türkiye Finans’tan 48 ay vade ve %1,45 kar oranıyla ihtiyaç finansmanı alınması halinde finansmanın aylık taksit tutarı 309,01 TL olurken finansmanın toplam geri ödenecek tutarı 14.832,48 TL oluyor. Ayrıca ihtiyaç finansmanının sigorta masrafları hariç tahsis ücretini, kar oranını ve finansman kapsamında tahsil edilen vergilerini kapsayan yıllık toplam maliyet oranı %20,34 oluyor.

Türkiye Finans Katılım Bankası ihtiyaç finansmanı başvurusu nüfus cüzdanı, çalışma durumuna göre gelir belgesi ve finansmana konu proforma fatura ile Türkiye Finans şubelerine müracaat edilerek yapılabiliyor.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın