Ana SayfaEkonomiKadın İstihdamı İçin Yeni Projeler Geliyor

Kadın İstihdamı İçin Yeni Projeler Geliyor
K

-

Kadınları ekonomik açıdan güçlendirmek ve iş hayatının içerisinde bulundurmak için çalışmalarını devam ettiren Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, istihdam çalışmaları için yeni projeler üzerinde çalışıyor. Kadınların ekonomideki yerine dikkat çeken ve bu konuda destekleyici çalışmaları her zaman destekleyen Bakanlık yeni projelere açık olduğunu ve bu konuda çalışmalara hassasiyet gösterildiğini açıkladı. Bakanlık tarafından açıklanan bilgilere göre ‘’ Annemin İşi Benim Geleceğim Projesi’’, ‘’ Medyada Kadın Temsili Projesi’’, ‘’ Filli Kadın Ustalar Projesi’’ gibi projeler bakanlığın kadınlara yönelik çalışmaları arasında bulunuyor. Projelerin devamının geleceğini açıklayan yetkililer kadınların iş hayatının içerisinde bulunması için her türlü desteğe açık olduklarını söylediler.

OSB’lere Kreş Geliyor

Annemin İşi Benim Geleceğim projesi kapsamında Organize Sanayi Bölgelerinde (OSB) kadın istihdamının artırılması amacı ile 21 Ocak 2013 tarihinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Borusan Holding A.Ş. arasında imzalanan iş birliği protokolü ile OSB bölgelerinde kreşlerin kurulmasına karar verildi.

Mesleki Yeterlilik

Bakanlığın desteklediği bir diğer proje ise çalışma hayatında dezavantajlı konumda olan kadınların meslek sahibi olmasına yönelik mesleki yeterlilik belgesi verilmesi projesi oldu. Gün süren eğitimler sonucunda tüm masrafları Filli boya tarafından karşılanacak proje kapsamında mesleki yeterlilik belgesi almak isteyenler sınava tabi tutulacak başarılı olup belge alanların istihdamı için çalışmalar yapılacak.

Mühendisliğe Teşvik

Kadınları iş hayatına adapte etmek üzerine dayalı olan projelerden bir diğeri ise kız öğrencilerin mühendisliğe yönlendirilmesi oldu. Proje kapsamında mühendislik fakültesinde okuyan 50 kız öğrenciye burs verilecek ve öğrenciler bu konuda teşvik edilecek.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,350TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol