Kredi Kartları Kredi Kartı'ndan Taksitli Nakit Para Çekme Artıyor! Taksitli Nakit Avans Nedir?

Kredi Kartı’ndan Taksitli Nakit Para Çekme Artıyor! Taksitli Nakit Avans Nedir?

Son Güncelleme:

Giderek ihtiyaçların artması, eksik ödemeleri tamamlama, aniden gelişen karşımıza gelen kötü durumlarda acil nakit çözümünüzü anında karşılayabilirsiniz. Tabiki, kredi kartınız ve buna bağlı avans limitiniz var ise… Kredi kartı yönetmeliğinin içerisinde bulunan metinde; “Kredi kartı ile yapılan taksitli nakit avans işlemleri 12 aya kadar yapılabilmektedir.” açıklaması bulunması acil nakit ihtiyaçlarınızı geri ödemesini belirli faiz oranları ile taksit taksit ödeyebilmek mümkün olmuştur. Kredi kartınıza ait limitinize bağlı nakit avans işlemleri, kredi kadar büyük bir miktar olmasa da, istediğiniz miktarı çekip ihtiyacınızı zamanında karşılayabilirsiniz. Hem taksit ile geri ödeme seçenekleri açısından, hem de çok fazla vakit beklemeden kolaylıkla nakit para alabilmeniz oldukça avantajlı hale gelmiştir. T

Taksitli nakit avans işlemi, belirli faiz oranlarıyla geri ödemesi 2 ile 12 taksit arasında belirleyeceğiniz şekilde olmaktadır. Genellikle, faiz oranı % 2.02 olarak müşterilerine sunulmuştur. Bunu rakamlar ile açıklar isek; 1000 liralık 12 taksitle nakit avans işlemi yapmak istediğimizde, bunun geri ödemesi toplam 1200 TL olup, aylık ödemesi ise 100 TL civarındadır. Taksitli nakit avans işlemi, taksitli alışverişler ile aynı kategoridedir. Her çekilen taksitli nakit avans işlemi yaptığınızda kredi kartı limitinden düşürülmektedir. Eğer çekeceğiniz para miktarı kart limitinden yüksek ise, bankanız ile irtibata geçerek kredi kartı limitinizi arttırabilir ya da var olan limite dokunulmadan acil nakit ihtiyaçlarınız için ekstra limit talep edebilirsiniz.

Taksitli Nakit Avans Yolları

Taksitli nakit avansı işlemlerinizde öncelikle bankanızı aramalısınız. Bankanızın bu konu ile alakalı promosyonları olabilir. Kampanyalarından size faydalanmanızı önermekteyiz. Böylece, acil nakit ihtiyaçlarınızı daha düşük faiz ile alma şansına sahip olabilirsiniz. Tüm kredi işlemlerinde yasal olarak kullanılan kredinin en fazla binde beşi dosya masrafı olarak alınabiliyor. Taksitli nakit avans işlemlerinde ise,  tüketicinin bu konuda çok bilgi sahibi olmasından ötürü dosya masrafı alınmamaktadır. Bankaların bir kısmı, müşterilerini mutlu etmek için bazı promosyonlara tabi tutar. Faizsiz ya da çok düşük bir faiz ile nakit avans çekebileceğinizi, bunu da tarih belirleyerek belirtmektedir.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,269BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,619TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,511TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler