Ana SayfaEkonomiEk Kartınızın Limitine Dikkat! Ek Kart ve Özellikleri

Ek Kartınızın Limitine Dikkat! Ek Kart ve Özellikleri

-

Ek Kart Nedir Ne İşe Yarıyor?

Kredi kartının özellikleri arasında bir başka özellik de ek kart çıkartma özelliğidir. Kişinin kendi kredi kartı limitleri doğrultusunda sevdiklerine, arkadaşlarına ek kart alabilmektedir. Sanki kendi kredi kartı yanındaymış gibi bazı bankalarda ortak limit doğrultusunda kredi kartı çıkarabilir. Bunun sonucunda kişinin çıkartmış olduğu ek kart ile asıl kart gibi tüm işlemler yapılabilir.

Ek Kart Limiti Ne Kadar Olabilir?

Böylece, sevdikleri kendi adına olan ek kredi kartı ile istediği hizmeti satın alabilir. Ek kartın limitini, asıl kart kullanıcısı istediği miktarda belirleyebileceği bankalarda bulunmaktadır. Bu miktar asıl kredi kartı limitini asla aşamaz. Ek kart limiti olarak, maksimum asıl kredi kartı limiti kadar limit verilebilir. Hamil kart sahibi olmadan, sevdiklerinize çıkarılan bu ek kart ile sevdikleriniz asıl kart sahibinin yanında olmasına gerek kalmadan dilediği yerde alışveriş yapabilir. Kredi kartının tüm avantajlarından yararlanabilir. Örnek verecek olursak, Z Bankası’ndan 2000 TL lik limite sahip kredi kartı bulunmaktadır.

Annenize veya Eşinize Ek Kart çıkarmak istiyorsunuz. Bankanın kredi kartı başvuru kanallarını tercih ederek, annenize ait ek kart talebinde bulunabilirsiniz. Bulunduğunuz bu ek kartı, kullanılabilir limit olarak 1000 TL belirlediğinizi varsayalım. Ek kart elinize ulaştıktan sonra, anneniz istediği yerde, istediği şekilde limit dâhilinde istediği hizmeti satın alabilir. Bu yapılan alışverişin borcu asıl kart hamili yönündedir yani borç size aittir. Annenizin yanınızda olmasa bile, bize bağlı bir limitle istediği alışverişi yapabilmesi ne kadar hoş değil mi?

Ek kart çıkartılacak kişinin 18 yaşından büyük olması gerekmektedir. Eğer 18 yaşından küçük ise, aile muvafakatnamesi imza atılarak ek kart çıkartılabilmektedir. Yalnız tek şartı vardır: Aile içerisinde anne ya da babanın aylık belgelenebilir gelire sahip olması gerekir. Hiç kredi kartı olmayan birisi ek kart çıkartamaz. Çünkü ek kart, var olan bir kredi kartının aynı özellikleri taşımaktadır. Kart başvurusu esnasında ek kart çıkartılacak kişinin de bilgilerini banka istemektedir. Eğer banka uygun görürse, kişinin başvurusunu onaylayabilir.

Başvuru yaptıktan sonra en geç 10 iş günü içerisinde, onaylanan ek kart belirtmiş olduğunuz adrese gönderilir ve birebir teslim edilerek yapılmaktadır. Güvenlik kontrolü amacıyla, kimlik ibrazı banka tarafından veya teslim esnasında taşıyıcı kurye tarafından sizden istenilmektedir.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,368BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,410TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler