Ana Sayfa Ekonomi POMEM 10 Bin Polis Adayı Alacak!

POMEM 10 Bin Polis Adayı Alacak!

-

POMEM’den beklenen polis adayı alımı haberi geldi.

POMEM dokuz bin erkek, bin bayan olmak üzere toplam 10 bin polis aday alımı yapmaya hazırlanıyor.

POMEM alımını bekleyen milyonlarca genç polis adayı alım ilanı ile heyecanlandı. Polis olmayı hayal eden gençler ilana kilitlendi. Buna göre Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Meslek Eğitim Merkezleri 20. Dönem polis alımı ön başvuruları 3 Nisan tarihinden itibaren kabul etmeye başlayacak. Polis adayları başvurularını 14 Nisan tarihine kadar yapacak.

POMEM 20. Dönem polis aday alımının 10 bin kişi olacağını duyurdu. 10 bin adayın, 9 bini erkek adaylardan oluşacak kalan bin kişilik polis adayı alımı ise bayanları kapsayacak. Polis adayı ön başvuruları Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesi üzerinden yapılacak.

Aday polis memurları www.pa.edu.tr adresinden ön başvurularını yapabilecek.

Polis adaylarında aranan şartlar ise şöyle açıklandı. Polis adaylarının dört yıllık fakülte mezunu olması ya da denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yurtdışı eğitim kurumlarından mezun olması gerekiyor. Adaylarda aranan diğer bir nitelik ise 2017’nin 31 Aralık tarihinde otuz yaşından gün almaya başlamamak olarak kendini gösteriyor. Bu şartların yanında 2015 ya da 2016’daki KPSS’ye de girme şartı bulunuyor. Söz konusu yıllardaki KPSS’de en az 60 tam puan almakta şartlar arasında yer alıyor. Emniyet bünyesinde şehit olanların eş ve çocuklarından ise, ifade edilen yıllardaki KPSS’de en az 48 tam puan almış olma şartı aranıyor.

POMEM’e giren adayların yemekten barınmaya ve sağlık giderlerine kadar tüm masrafları EGM tarafından karşılanıyor. Eğitimlerini başarı ile tamamlayan adaylar ise sonrasında polis memuru olarak istihdam edilecek. Sınava ait diğer bilgiler ve takvim ilerleyen günlerde www.pa.edu.tr sitesinden açıklanacak. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,617BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,429TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler