Ana SayfaEkonomiTÜRSAB ve Turizm Şirketleri Doğu Turizmi İçin Birleşti!

TÜRSAB ve Turizm Şirketleri Doğu Turizmi İçin Birleşti!
T

-

Türkiye’nin Doğu ve Güneydoğu kentlerinde yaşanan terör olayları bölgelerdeki turizmi olumsuz etkiledi.

Turizm Olumsuz Etkilendi

Doğu ve Güneydoğu Anadolu son yılların en kötü turizm sezonlarını geride bıraktı. Söz konusu bölgelerden yaşanan terör olayları sektörü zor durumda bıraktı. Bölgenin Suriye sınırında olması da turizm faaliyetlerinin olumsuz yönde etkilenmesine neden oldu. Bölgede yaşanan gelişmeler öncesinde, turizm açısından oldukça hareketli olan kentler eski günlerine kavuşmayı beklerken, TÜRSAB konuyla ilgili bazı kararlar aldı.

TÜRSAB Başkanı Batman’da!

Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da turizm sektörünün eski canlı günlerine geri dönmesi için harekete geçen TÜRSAB, birliğe bağlı olan turizm firmaları ve Türkiye Seyahat Acenteleri Birliğiyle işbirliğine gitmeye hazırlanıyor. Batman’da konuşan TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, bölgenin yeniden turizm cenneti haline getirilmesi için bazı çalışmaların yapıldığının müjdesini verdi. Türkiye’deki tüm turizm şirketleriyle işbirliği içerisinde olacaklarını kaydeden Ulusoy, bölgede eşsiz güzelliklerin var olduğunun altını çizdi. Bölgenin en büyük ihtiyacının iyi bir tanıtım çalışması ve turizm şirketi olduğunu ifade eden TÜRSAB Başkanı, “Bölge hem tarihi hem doğal güzelliklere sahip. Bu avantajı fırsata dönüştürmeyi başarmalıyız. Bu bölgelere turistik turlar düzenlemeli, bölgedeki potansiyeli ülke ekonomisine kazandırmalıyız” dedi.

TÜRSAB Başkanı, bazı turların bölgeye tur düzenlediklerine işaret ederek, hedeflerinin tur sayısını arttırmak olduğunu belirtti. Bölgede yaşamın kaldığı yerden yeniden başladığına da vurgu yapan Ulusoy, “Bölgede bulunan, tarihi ve doğal güzellikleri bulunan kentler turist bekliyor” şeklinde konuştu. Bu noktada görevin seyahat acentelerine, tur firmalarına düştüğünü söyleyen TÜRSAB Başkanı, “Hep birlikte harekete geçmemiz halinde hem turizm şirketleri, hem bölge halkı hem de ülke ekonomisi karlı çıkacak” dedi. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,353TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol