Bankacılık Kredi Notunu Nasıl Yükseltirim? 10 Madde İle Yanıtı!

Kredi Notunu Nasıl Yükseltirim? 10 Madde İle Yanıtı!

Kredi Notu Düşük Olanlar için 10 Maddede Kredi Notu Yükseltme Teknikleri! Detaylar Bankaciyim.net'te!

Son Güncelleme:

Bir iş kurmak istediğimiz de veya ev, araba almak için harcamalar yapacağımız da nakit ihtiyacımızı karşılayan ve bankalardan alınıp taksit taksit geri ödediğimiz paraya kredi denir. Ama bankaların sizlere kredi verebilmesi için iyi bir kredi notu sahibi olmanız gerekmektedir.

Peki bankalar neye göre kredi notu belirliyor ve kredi notu değerlendirmesi sonucu puanımızı yükseltmemiz için neler yapmamız gerek inceleyelim.

10 Maddede Kredi Notu Yükseltme!

1. Geciken kredi ve kredi kartı borçları; mümkünse bir an önce kredi ve kredi kartı borçlarınızı kapatın. Eğer borçlarınızın hepsini birden kapatacak durumunuz yoksa birlikte çalıştığınız banka ile iletişim kurarak taksitlendirme yolunu deneyebilirsiniz.

2. Aktif olmayan banka hesaplarınızı kapatın. Uzun süredir kullanmadığınız banka hesaplarının açık durması kredi notu için sorun teşkil eden bir durumdur. Çünkü aktif olmayan tüm hesaplar sizin artık bir para akışına sahip olmadığınızı temsil eder.

3. Transfer ve ödemelerinizi bankalar ile yapın. Çevrenize, şirketlere ve özellikle vergilere olan borçlarınızı banka hesaplarınız aracılığı ile yapın. Unutmayın ki banka hesabınızda bulunan her bir kuruş sizin kredi notu değerlendirmenizde kullanılacaktır.

4. Her ay yapmak zorunda olduğunuz ödemeleri ödeme talimatı vererek ödeyin. Kredi kartı, cep telefonu, su, doğal gaz vb. tüm ödemeler için banka hesaplarınızdan otomatik ödeme talimatı uygulayın. Böylelikle sürekli bir para akışı sağlanacak ve kredi notu olumlu etkilenecektir.

5. Bankalar ile uzun süreli çalışın. Hangi banka ile çalışıyorsanız o bankaya aylık düzenli giriş çıkış yapmanız çok önemlidir. Özellikle bir bankayla minimum bir yıldır çalışmanız kredi notu bakımından işinize yarayacaktır.

6. Sürekli olarak hesaplarınız aktif kalsın. Bir bankaya ait birden çok hesabınız varsa bu hesaplar arası düzenli olarak para alışverişi yapın.

7. Hesabınızda yüklü miktarda para tutun. Size ait yüksek miktarda paranız olmasa bile yakın tanıdıklarınızın parası kendi hesabınızda tutmanız kredi notu için büyük bir artı sağlayacaktır.

8. Kredinizi notunuzu takip edin. İnternet ortamında veya alternatif yollarla banka üzerinden herhangi bir işlem yaptıktan sonra kredi puanınızı inceleyin ve hangi işlemler sonrası puanınız artıyorsa yaptığınız işlemler üzerine yoğunlaşın. Bu sayede kredi notu artış gösterecektir.

9. Küçük miktarlarda kredi çekin. Tüm maddeleri uyguladıysanız şimdi en dikkat edilmesi gereken noktaya geliyoruz. Bankalardan küçük miktarlarda kredi çekin ve bunların ödemesi kesinlikle geciktirmeyin. Ayrıca kesim tarihi gelmeden yatırılan borçlar da kredi notu için sorun teşkil eder.

10. Kredi almanın alternatif yolları; bu yöntemi önermiyor ama bilgi amaçlı paylaşıyoruz. Eğer bankalar hala size kredi vermiyorsa illegal kredi aracılık hizmetleri sağlayanlara başvurulduğu bir gerçeği var. Bu kişilerin yasal işlem yapmadığını aldığınız krediden de yüzdelik pay aldığını bilmelisiniz. Bu kişiler kısaca illegal yollardan kredi notu yükseltme işlemi yapmaktadır.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,133BeğenenlerBeğen
7,245TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,495TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler