Advert Advert Advert

Borsa 2 Günün Ardından Yükselişe Geçti

Borsa 2 Günün Ardından Yükselişe Geçti
Borsa 2 Günün Ardından Yükselişe Geçti -

Türkiye hisse senedi piyasaları haftanın ikinci işlem gününde yükselerek 2 günlük değer kaybını geride bıraktı

Borsa Kapanışta Yükseldi

Dolar kurundaki yükselişlerin negatif etkisinin devam etmesine rağmen Türkiye hisse senedi piyasaları Çarşamba günü değer kazanarak 2 günlük düşüşünü geride bıraktı. Haftanın ikinci işlem gününe Dolar kurunun negatif etkisi ile düşüşle başlayan Türkiye hisse senedi piyasaları gün içerisinde gelen alışların etkisi ile yükseldi. Borsanın yükselişinde Odun, Kağıt & Baskı, Holding & Yatırım ve Tekstil & Deri sektörlerindeki hisse senetlerinin değer kazanması etkili oldu.

Borsa İstanbul’da BİST 100 Endeksi haftanın üçüncü işlem gününe düşüşle başlarken gün içerisinde en yüksek 89.037,45 puanı ve en düşük 88.129,92 puanı gördü. BİST 100 Endeksi haftanın üçüncü işlem gününü bir önceki kapanışa göre yüzde 0,48 artışla 89.037,45 puanda tamamladı. Ayrıca BİST 100 Endeksinin toplam işlem hacmi Salı günü 3,6 düzeyinde gerçekleşti.

İstanbul Borsası’nda Bankacılık Endeksi yüzde 1,11 ve Holding Endeksi yüzde 1,67 değer kazandı. Haftanın üçüncü işlem gününde yüzde 2,18 değer kazanan Odun, Kağıt & Baskı Endeksi günün en çok değer kazanan sektör endeksi olurken yüzde 5,01 değer kaybeden Metal Ana Sanayi Endeksi günün en çok değer kaybeden gösterge endeksi oldu.

Borsa İstanbul’da Çarşamba günü 217 hisse senedi değer kazanırken 144 hisse senedi değer kaybetti ve 75 hissenin değeri sabit kaldı.

Borsa İstanbul’da BİST 100 altında işlem gören Anadolu Cam San. A.Ş. Çarşamba günü yüzde 4,66 değer kazanarak günün en çok değer kazanan şirket hissesi olurken yüzde 1,71 değer kaybeden Otokar günün en çok değer kaybeden şirket hissesi oldu.

Borsa Borsa İstanbul hisse senedi BİST 100 BİST 100 Endeksi bankacılık endeksi holding endeksi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!