Expo Turkey by Qatar Fuarı kapılarını yarın açacak, 21 Nisan tarihine kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.

Katar Ulusal Kongre Merkezi’nde düzenlenecek fuar, 200 kadar Türk firmayı ve binlerce ziyaretçiyi ağırlayacak. Kapılarını yarın açacak olan Expo Turkey by Qatar Fuarının 21 Nisan tarihine kadar devam edeceği açıklandı. Fuar etkinliği kapsamında ikinci gün İş Liderleri Zirvesi de düzenlenecek. Zirveye Türk ve Katarlı iş adamları katılacak.

Katar ve Türkiye arasındaki ekonomik ilişkilerin artmasını sağlayacak olan fuar etkinliği, hem Katar’ın hem Türkiye’nin cazibe merkezine dönüşmesine de katkı sağlayacak. Fuara 200’ün üzerinde Türk firmasının katılımı beklenirken; firmalar ürün, hizmet ve projelerini Katarlı iş adamlarına tanıtacak.

Fuarda yer alan firmalar arasında inşaat ve mobilya sektöründe faaliyet gösteren firmaların yer alacağı öğrenildi. Türkiye’nin sektörde lider firmaları Katar ile ticaret hacminin genişlemesi için bu kapsamda çalışmalar yapacak, fuarı ziyaret eden iş adamlarıyla bağlantılar kurmaya çalışacak. Fuar etkinliği, iki ülke arasındaki ticaret hacminin yükseltilmesi için önemli etkinlikler arasında gösterdi. Expo Turkey by Qatar Fuar etkinliğini beş bin kadar yatırımcı ve iş adamının ziyaret etmesi bekleniyor.

Expo Turkey by Qatar toplam 30 bin metrekarelik dev bir alanda düzenlenecek. Firmalar bu alanda stantlarında ürün çıktılarını ve hizmetlerini katılımcılara tanıtacak. Fuar etkinliğine QNB Banktan Türk Hava Yollarına kadar Türkiye’nin liderleri destek verirken, her iki ülkenin yatırımcılarının da fuara katılacağı ifade edildi.

Katar önümüzdeki yıllarda önemli etkinliklere ev sahipliği yapacak. İşte bu durumu değerlendirmek isteyen Türk firmaları, fuar etkinliğinin ticari açıdan olumlu geçeceğini düşünüyor. Özellikle inşaat ve mühendislik firmaları bu fuardan oldukça umutlu!

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın