Ana SayfaDiğer İş İlanlarıKredi Yurtlar Kurumu 1403 Sözleşmeli Personel Alacak

Kredi Yurtlar Kurumu 1403 Sözleşmeli Personel Alacak
K

-

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü alımları için en az lisans düzeyinde mezun olmak gerekiyor. Gerçekleşecek alımlar için, 2014 KPSS B grubu KPSS P3 puan türü esas alınacak. 1403 adet sözleşmeli personelden, 482’si kadın, 561’i ise erkek olacak. Alım yapılacak personel, sözlü sınavla belirlenecek.

Sözlü  Sınava Başvuru Şartları

  • Kamu haklarından mahrum olmamak ve Türk vatandaşı olmak,
  • Üniversitelerin en az dört yıllık fakülte ve yüksek okulunu bitirmek,
  • Kpssp3 puanından en az 70 almak.

Başvuru Şekli, Yeri Ve Başvuru Tarihi

Başvurular 22 Mart – 1 Nisan tarihleri arasında yapılabilecek. Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı online başvuru sisteminden online olarak yapılacaktır. Başvuru formuna son 6 ay içinde çekilmiş, vesikalık fotoğraflar tanımlanacaktır. Adaylar, başvuru formunda görev almak istedikleri şehri de seçmeleri gerekmektedir. Adaylar yalnızca bir il tercih edebileceklerdir.

Sınav Tarihi

Sözlü sınavlar, 2 Mayıs 2016 tarihinden itibaren yapılmaya başlanacaktır. Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylar, 8 Nisan 2016 tarihinde Kredi Yurtlar Kurumu internet adresi ve Gençlik ve Spor Bakanlığı internet adreslerinde ilan edilecektir. Sözlü sınavda, genel kültür, ifade yeteneği, temsil kabiliyeti, iletişim becerileri ve muhakeme gücü değerlendirilecektir. Başarılı kabul edilmek için, 100 tam puan üzerinden en az 70 puan alınması gerekmektedir.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol