Ana Sayfa Ekonomi İnşaat Sektörü Hareketlenecek

İnşaat Sektörü Hareketlenecek

0

Geçtiğimiz yıl zor süreçlerin atlatılmasına rağmen az hasar ile atlatmayı başaran sektörlerin başında bulunan ve ekonominin lokomotifi olma özelliği taşıyan inşaat sektörü yeni bir döneme girmeye hazırlanıyor. Pek çok projenin referandum sonrasına ötelendiğini hem yatırımcının hem de tüketicinin hareket etmek için istikrarın devam edeceği bir ortam aradığını referandumdan evet çıkması ile bunun işaretini alanların harekete geçeceğini belirten inşaat sektörü temsilcileri, konu sahibi olmak isteyenlerin sektörü yakından takip ettiğini, konut satışlarının mayıs ayı ile hızlanıp yaz aylarında yükselişe geçmesini beklediklerini söyledi. Referandum sonrasında tüm gözlerin ekonomide olduğunu belirten İzmirli sektör temsilcileri hem İzmir’de hem de diğer illerdeki konut taleplerinin sektörde olumlu bir hava estirdiğini kaliteli ve nitelikli olan konutların satışında herhangi bir sorun yaşanmayacağını söyledi.

Nitelikli Konuta Yoğunlaşılacak

Bundan sonraki süreçlerde inşa edilecek konutlar hakkında bilgi veren Müteahhitler Federasyonu (MÜFED) Başkanı İnşaat Mühendisi Necip Nasır, kentsel dönüşüm ile nitelikli konutların yapımının hız kazanacağını, tüketicinin konut tercihinde niteliğe çok önem verdiğini söyledi. Referandum sonrasında askıya alınan tüm yatırım ve projelerin yavaş yavaş hayata geçirileceğinin altını çizen Nasır, ekonomide sağlanan istikrar ortamının inşaat sektörüne olumlu yansıyacağını ve sektörün yükselişe geçeceğini sözlerine ekledi.

Belirsizlik Kayboldu

Yatırımcıların da tüketicilerin de hareket etmesi için belirsizliğin olmaması gerektiğini hatırlatan Nasır, referandum sonucu ile belirsizliğin ortadan kalktığını böylelikle sektörün daha hareketli hale geleceğini, kentsel dönüşüm ile daha hızlı bir yükseliş sağlanacağını söyledi.

Henüz bir yorum yazılmadı.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Exit mobile version