Advert Advert Advert

Eroğlu: Orman Köylüsüne 150 Milyon Lira Destek Verildi

Eroğlu: Orman Köylüsüne 150 Milyon Lira Destek Verildi
Eroğlu: Orman Köylüsüne 150 Milyon Lira Destek Verildi -

Orman köylüsünün her zaman yanında olduklarını belirten Bakan Eroğlu, geçtiğimiz yıl farklı alanlarda orman köylülerine toplamda 150 milyon liralık kredi desteği sağlandığını, gelir getirici projelerin her zaman desteklendiğini söyledi.

Devlet tarafından yapılan destekler sayesinde orman köylüsünün gelir seviyesinin artırılmasını hedeflediklerini, halkın orman ile olan ilişkisinin daha iyi bir konuma taşınması gerektiğini, ormanlar üzerindeki baskıyı azaltmayı ve sürdürülebilir yönetimin sağlanmasını önemsediklerini belirten Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, geçtiğimiz yıl Orman Genel Müdürlüğü tarafından bu kapsamda orman köylüsüne gelir getirici projelerde kredi ve hibe desteği sağlandığını, yürütülen çalışmalar sayesinde orman köylüsünün yüzünü güldürmeye çalıştıklarını söyledi. Hayata geçirilen projeler sayesinde orman köylüsüne destek olunduğunu, köy kredilerinin çok değişik alanlarda verildiğini, en çok süt koyunculuğu, süt sığırcılığı, fenni arıcılık ve güneş enerjisi alanında kredilerin talep gördüğünü belirten Eroğlu, bu kapsamda 2016 yılında toplamda 12 bin 309 orman köylüsüne 150 milyon liralık destek verildiğini söyledi.

14 Yıldır Destekleniyor

Orman köylüsüne verilen desteğin 2016 yılı ile sınırlı olmadığının altını çizen Eroğlu, son 14 yılda farklı alanlarda 194 bin 970 aile ve kooperatife toplamda 1 milyar 240 milyon liralık kredi desteği sağlandığını, hükümetin en başından beri bu alanda çalışmalarının olduğunu söyledi.

Getirisi Yüksek Projeler

Rutin projeler ile birlikte her yıl köylünün isteklerini dikkate aldıklarını belirten Eroğlu, bölgelerden gelen uygulanabilir ev gelir getirisi yüksek olacak projelerin hayata geçirildiğini söyledi. Amaçlarının orman köylüsünün ekonomik gücünü artırmak olduğunu, köylünün kalkınması için desteklerin devam edeceğini belirten Eroğlu, 117 yıllık geçmişi olan teşkilatın kurulduğu günden beri orman köylüsünün yanında olduğunu sözlerine ekledi.

köy kredileri kredi ve hibe orman köylüsü
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!