Ehliyeti olan vatandaşlara çeşitli uyarılar yapıldı. Boşuna para cezası ödemek istemeyen vatandaşların ehliyetlerinin yanlarından ayırmamaları gerekiyor. 

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Trafik Hizmetleri Başkanlığı ile birlikte 2017 yılı için belirlenmiş olan trafik cezaları kamuoyu ile sonunda paylaşıldı. Hangi ihmal sonrasında sürücülere ne kadar para cezasının verileceği gerekli açıklamaları ile birlikte yer alıyor. Son zamanlarda araç sürücülerinin ehliyetlerinin olmasına karşın trafikte oldukları zamanlarda ehliyetlerini yanlarına almadıkları görüldü. Bunun ardından belirlenen cezalar içerisinde ehliyeti olmasına karşın trafik içerisinde ehliyetini yanına almayan sürücülere de gerekli cezaların uygulanacağı açıklandı. Her seferinde ehliyetini yanına almamış kişi için 206 lira para cezasının uygulanmasına karar verildi. 

Trafik Kanunu içerisinde belirlenen cezalar içerisinde kazaya karışan sürücüler içinde çeşitli düzenlemelerin yapılmasına karar verildi. Bu düzenlemeler sonrasında kaza yerinde gerekli tedbirlerin alınmaması, ilk yardım uygulamaması, herhangi bir şekilde polise ya da sağlık ekiplerine haber vermemesi para cezası ile cezalandırılacak. Kazayı yetkililere bildirmemek, trafiğin güvenliğini sağlamak için gerekli önlemleri olay yerine polis ekipleri gelene kadar almamak 206 lira olarak belirlendi. Tespit edilen bazı durumlarda sürücülerin kaza yaptıktan sonra durumu kendi lehine çevirebilmek için olay yerinde bazı değişiklikler yaptıkları tespit edildi. Bunun ardından delilleri değiştirmenin cezası 427 lira olarak belirlendi.

Belirlenen cezalar içerisinde çocuklar içinde yeni bir düzenleme yapıldı. 11 yaşını bitirmeden bisiklet kullanan küçük çocukların aileleri içinde ceza kesilecek. Bu ailelere 95 lira para cezasının kesilmesine karar verildi. Araç muayene süreleri de 95 lira olarak belirlenecek. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın