Ana SayfaEkonomiTÜPRAŞ’ta Grev Var!

TÜPRAŞ’ta Grev Var!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

TÜPRAŞ’ta yönetim ile anlaşmaya varamayan işçilerin direnişi devam ediyor. Arabulucu ile yapılan ikinci toplantı sonrasında da anlaşmaya varamayan işçiler bu sabah işbaşı yapmayarak eylem yapma kararına vardılar. İzmit, Batman, Kırıkkale ve İstanbul’daki rafinerilerde eylem yapma kararı olan işçiler olduğu gibi çalışmaya devam eden işçiler de mevcut bulunuyor. Toplu iş sözleşmesinin 2 yıldan 3 yıla çıkarılmasını, mazeret izinlerinin kaldırılmasını, vardiya sisteminin değişmesini, esnek çalışma saatlerinin yaygınlaştırılmasını talep eden yönetime karşı direnen işçiler, sözleşmede anlaşmaya varılamaması yüzünden eylemlerini devam ettirme kararını devam ettiriyor.

İzmit Rafinerisi Eyleme Devam Ediyor

Yönetimin yapmak istediği değişiklikleri kabul etmeyen işçiler, 2017 – 2018 dönemini kapsayan toplu iş sözleşmesinde anlaşmaya varılamadığı için TÜPRAŞ İzmit rafinerisinde sabah 08:00 – 16:00 vardiyasında çalışmama kararı aldı. Rafinerinin önünde toplanan ve haklarını savunan işçiler slogan atıp, alkışta bulunarak eylemlerine devam ettiler.

Gündüz Vardiyası Çalışmayacak

Konu hakkında açıklamada bulunan işçi temsilcileri, gündüz vardiyasında çalışan işçilerin gün boyu işbaşı yapmayacağını, bu konuda kararlı olduklarını belirtti. Temsilciler gece vardiyasında olan işçilerin ise mesailerine devam edeceğini sözlerine ekledi.

Rafineri Önünde Toplanıldı

Gün boyu rafineri önünde bekleyen gündüz vardiyasında çalışan işçiler, rafineri önünde top oynayarak vakit geçirdi. Yanlarında getirdikleri yemekleri birlikte yiyerek birlik mesajı veren ve mücadeleden vazgeçmeyeceklerini belirten işçiler, toplu iş sözleşmesi için masanın yeniden kurulması gerektiğini, masada işin barış içerisinde çözülmesini istediklerini belirtti. Mücadeleden vazgeçmenin söz konusu olmadığını belirten sendika temsilcileri anlaşmaya kısa sürede varılmasını istediklerini söyledi.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.