Ana SayfaGündemİnternette Ekstra Ücret Açıklaması

İnternette Ekstra Ücret Açıklaması

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bilgi Teknolojileri Kurumu tarafından yapılan açıklamalar sonrasında internet kullanımında kimseye ek ücret çıkarmayacağı belirlendi.  

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından yapılan açıklamalar çerçevesinde internette sağlanan hız ve kota problemlerine çeşitli çözümler bulunduğu öğrenilmişti. İnternet kullanımı ve kotası üzerinde yapılan değişikliklerin ardından internet kullanıcılarının kafalarında bazı soru işaretleri oluşmaya başladı.  Bu kafa karışıklıklarının ortadan kaldırılması için Bilgi Teknolojileri Kurumu Başkanı Ömer Fatih Sayan tarafından oluşan karışıklıkları engellemek için bir açıklamanın yapıldığı tespit edildi. 

Adil kullanım kotasının kaldırılması açısından bazı çalışmalar yapılmıştı. Özellikle gece saatlerinde kotanın tamamen kaldırılmasının uygun görüldüğü açıklanmıştı. Sonrasında adil kullanım kotası bulunan internet kullanıcılarının kota dolduktan sonra bazı ödemeler yapacaklarına dair inançlar gündeme gelince tüm bu kafa karışıklıklarının ortadan kaldırılması için açıklamalar yapıldı. Kullanıcıların kotayı doldurduktan sonra herhangi bir ek ücret kesinlikle ödemeyecekleri belirtildi. Kota dolduktan sonra internet kullanımında hız düşürüldüğü belirlenmişti. Bunun ardından cep telefonlarında da hızın düşürülmesi engellenerek internete girilebilecek. Evde sınırsız internet hizmeti satın almış olan binlerce kişi için yeni bir dönemin başlatılacağı öğrenildi. Gece saatlerinde 02:00 ile 08:00 saatleri arasında internet kullanımını kotadan gitmeyecek. Bu internet kullanıcılarını biraz olsun rahatlatmaya yönelik bir uygulama olarak ifade ediliyor. 

İndirme hızının kotanın dolmasından dolayı yavaşlamasından dolayı çeşitli problemler meydana geliyordu. alınan yeni karar sonrasında bu problemlerin önüne geçilmesi planlandı. Yapılan açıklamalar sonrasında herhangi bir ek ücret alınmayacağı ve internetin herkes için kullanılabilir olmasının sağlanacağı belirtildi. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.