Bilgi Teknolojileri Kurumu tarafından yapılan açıklamalar sonrasında internet kullanımında kimseye ek ücret çıkarmayacağı belirlendi.  

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından yapılan açıklamalar çerçevesinde internette sağlanan hız ve kota problemlerine çeşitli çözümler bulunduğu öğrenilmişti. İnternet kullanımı ve kotası üzerinde yapılan değişikliklerin ardından internet kullanıcılarının kafalarında bazı soru işaretleri oluşmaya başladı.  Bu kafa karışıklıklarının ortadan kaldırılması için Bilgi Teknolojileri Kurumu Başkanı Ömer Fatih Sayan tarafından oluşan karışıklıkları engellemek için bir açıklamanın yapıldığı tespit edildi. 

Adil kullanım kotasının kaldırılması açısından bazı çalışmalar yapılmıştı. Özellikle gece saatlerinde kotanın tamamen kaldırılmasının uygun görüldüğü açıklanmıştı. Sonrasında adil kullanım kotası bulunan internet kullanıcılarının kota dolduktan sonra bazı ödemeler yapacaklarına dair inançlar gündeme gelince tüm bu kafa karışıklıklarının ortadan kaldırılması için açıklamalar yapıldı. Kullanıcıların kotayı doldurduktan sonra herhangi bir ek ücret kesinlikle ödemeyecekleri belirtildi. Kota dolduktan sonra internet kullanımında hız düşürüldüğü belirlenmişti. Bunun ardından cep telefonlarında da hızın düşürülmesi engellenerek internete girilebilecek. Evde sınırsız internet hizmeti satın almış olan binlerce kişi için yeni bir dönemin başlatılacağı öğrenildi. Gece saatlerinde 02:00 ile 08:00 saatleri arasında internet kullanımını kotadan gitmeyecek. Bu internet kullanıcılarını biraz olsun rahatlatmaya yönelik bir uygulama olarak ifade ediliyor. 

İndirme hızının kotanın dolmasından dolayı yavaşlamasından dolayı çeşitli problemler meydana geliyordu. alınan yeni karar sonrasında bu problemlerin önüne geçilmesi planlandı. Yapılan açıklamalar sonrasında herhangi bir ek ücret alınmayacağı ve internetin herkes için kullanılabilir olmasının sağlanacağı belirtildi. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın