İstihdam seferberliği devam ederken milyonlarca kişinin iş sahibi olduğu öğrenildi. Ordudan yapılan açıklamalar sonrasında 24 bin adet erbaş alınmasına karar verildi. 

Ekonominin 2016 yılında büyük bir çöküş yakalamasının ardından işsizlik verilerinin son derece yükseldiği tespit edildi. Bunun ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan bir çağrı sonrasında istihdam seferberliği başlatıldı. Hem kamu hem de özel sektör bu çağrıya olumlu bir şekilde yanıt vermeye başlayınca istihdam seferberliği rakamları büyük şaşkınlığa neden oldu. Hükümet tarafından desteklenen seferberliğin 81 ilde başlatıldığı açıklandı. 

Yıl sonuna kadar 1 milyon kişinin istihdam edileceği belirtilmişti. Ancak sonrasında 4 aylık veriler büyük şaşkınlığa neden oldu. 4 aylık süre içerisinde 1 milyon 3 bin kişiye iş imkanının sağlandığı öğrenildi. Bir yıllık verilerin 4 aylık süre içerisinde gerçekleştirilmiş olması büyük şaşkınlığa neden oldu. Bunun ardından yıllık istihdam hedeflerinin 2 milyona kadar çıkarıldığı açıklandı. Özel sektörün gösterdiği çabanın yanı sıra kamu sektöründe de istihdamın büyük oranda sağlandığı tespit edildi. Türkiye İş Kurumu tarafından yapılan açıklamalar sonrasında programlar için beklenenin çok üzerinde bir başvurunun gerçekleştirildiği öğrenildi. 

Bugün yapılan açıklamalar sonrasında sonrasında Devlet Personel Başkanlığı tarafından yeni bir ilan verildi. Milli Savunma Bakanlığı tarafından personel alımı için iş ilanı verildi. İlk aşamada 11 bin uzman erbaş ve 13 bin sözleşmeli erbaş alımının yapılacağı açıklandı. Başvuruların gerçekleştirilmesi için son tarihin 1 Aralık olduğu tespit edildi. İnternet sitesinden başvuruların tamamlanabileceği açıklandı. Gerekli koşullar ve şartların internet sitesinde belirtildiği öğrenildi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

18 + fifteen =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.