Ana SayfaGündemOrdu 24 Bin Kişi Alacak

Ordu 24 Bin Kişi Alacak

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

İstihdam seferberliği devam ederken milyonlarca kişinin iş sahibi olduğu öğrenildi. Ordudan yapılan açıklamalar sonrasında 24 bin adet erbaş alınmasına karar verildi. 

Ekonominin 2016 yılında büyük bir çöküş yakalamasının ardından işsizlik verilerinin son derece yükseldiği tespit edildi. Bunun ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan bir çağrı sonrasında istihdam seferberliği başlatıldı. Hem kamu hem de özel sektör bu çağrıya olumlu bir şekilde yanıt vermeye başlayınca istihdam seferberliği rakamları büyük şaşkınlığa neden oldu. Hükümet tarafından desteklenen seferberliğin 81 ilde başlatıldığı açıklandı. 

Yıl sonuna kadar 1 milyon kişinin istihdam edileceği belirtilmişti. Ancak sonrasında 4 aylık veriler büyük şaşkınlığa neden oldu. 4 aylık süre içerisinde 1 milyon 3 bin kişiye iş imkanının sağlandığı öğrenildi. Bir yıllık verilerin 4 aylık süre içerisinde gerçekleştirilmiş olması büyük şaşkınlığa neden oldu. Bunun ardından yıllık istihdam hedeflerinin 2 milyona kadar çıkarıldığı açıklandı. Özel sektörün gösterdiği çabanın yanı sıra kamu sektöründe de istihdamın büyük oranda sağlandığı tespit edildi. Türkiye İş Kurumu tarafından yapılan açıklamalar sonrasında programlar için beklenenin çok üzerinde bir başvurunun gerçekleştirildiği öğrenildi. 

Bugün yapılan açıklamalar sonrasında sonrasında Devlet Personel Başkanlığı tarafından yeni bir ilan verildi. Milli Savunma Bakanlığı tarafından personel alımı için iş ilanı verildi. İlk aşamada 11 bin uzman erbaş ve 13 bin sözleşmeli erbaş alımının yapılacağı açıklandı. Başvuruların gerçekleştirilmesi için son tarihin 1 Aralık olduğu tespit edildi. İnternet sitesinden başvuruların tamamlanabileceği açıklandı. Gerekli koşullar ve şartların internet sitesinde belirtildiği öğrenildi. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.